همتی:

هلال احمر بیشتر از 11 میلیون دز واکسن وارد کرده است

هلال احمر بیشتر از 11 میلیون دز واکسن وارد کرده است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به عملکرد مثبت جمعیت در واردات واکسن اظهار داشت: هلال احمر توانسته در ۳ ماه گذشته بیشتر از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا وارد کشور کند.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه شورای معاونین این جمعیت، با قدردانی از اقدامات انجام شده از طرف مسئولان جمعیت در سالهای قبل، ابراز امیدورای کرد که با استقرار دولت جدید، اوقات و شرایط خوبی پیش روی مردم کشور بویژه در عرصه اقتصادی باشد و شاهد تحولات مثبت در جامعه باشیم.
وی با اشاره به این که جمعیت هلال احمر در مبحث واردات واکسن کرونا عملکرد مثبتی داشت و توانست بار سنگینی را از روی دوش جامعه بردارد اضافه کرد: با واردات بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن کرونا توسط هلال احمر در سه ماه گذشته، آرامشی در این عرصه در جامعه به وجود آمد و در صورت حمایت تیم اقتصادی دولت جدید، واردات ۳۰ میلیون دز واکسن دیگر به کشور، اتفاق بسیار خوبی خواهد بود.
رئیس جمعیت هلال احمر بر تداوم واردات واکسن اصرار کرد و اظهار داشت: مادامی که در این جایگاه حضور داریم با تمام توان و امکانات به مردم خدمت می نماییم چونکه اگر هلال احمر یک قدم مثبت برای مردم بردارد، در کاهش آلام و نگرانی مردم موثر است.
همتی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر در تمام سالهای قبل بدون توجه به حواشی سیاسی و تغییر دولت ها، فعالیت نموده و اعتماد عمومی مردم، بزرگترین دستاورد و سرمایه هلال احمر شمرده می شود که مسئولان جمعیت با هر اقدام مثبتی، در کسب این موقعیت نقش داشته اند.
اجرای طرح خادمان هلال حسینی۲ در روزهای محرم و صفر
رئیس جمعیت هلال احمر همین طور از اجرای طرح خادمان هلال حسینی برای دومین سال و در روزهای محرم و صفر آگاهی داد و اضافه کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع)، با اجرای این طرح، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده و همین طور سفارش به رعایت پروتکلهای بهداشتی به عزاداران حسینی توسط اعضای جوان هلال احمر انجام می شود تا از شیوع بیشتر بیماری کرونا در مراسمات مذهبی پیشگیری شود.
تشریح اقدمات جمعیت در بحران کرونا در سیستان و بلوچستان
همچنین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این جلسه ه تشریح اقدامات جمعیت در سیستان و بلوچستان در پیک پنجم بیماری کرونا در این استان پرداخت و اظهار داشت: بمنظور پیشگیری و مبارزه با کرونا در سیستان و بلوچستان بنا بر دستور و تاکید رئیس جمعیت هلال احمر، کمک رسانی ویژه ای با همکاری ۲۳ خیریه انجام شد.
محمد نصیری با اشاره به محورهای کارهای انجام شده در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: تامین کپسول اکسیژن، توزیع مواد شوینده و بهداشتی، توزیع فوم بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده و توزیع ماسک همچون این محورها بوده و اقداماتی همچون اهدا و توزیع ۹۰۶ کپسول اکسیژن و مانومتر در مراکز درمانی و بانک امانات تجهیزات پزشکی استان، توزیع ۳ میلیون و ۲۰۴ هزار ماسک، توزیع ۱۲۳ دستگاه اکسیژن ساز خانگی در منطقه، توزیع ۵۳ دستگاه کولر در یکی از روستاهای هیرمند، توزیع ۵۱۰۰ بسته بهداشتی و... با همکاری خیرین و حضور داوطلبان در منطقه انجام شده است.منبع:

5.0 / <5
1180
1400/05/13
22:44:51
تگهای خبر: آرامش , بهداشت , بیماری , پزشك
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین