جمعیت هلال احمر:

۵ میلیون واکسن جدید رسید

۵ میلیون واکسن جدید رسید

به گزارش آزمایشگاه رادین بیستمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب جمعیت هلال احمر حاوی پنج میلیون دُز واکسن، امروز پنجشنبه؛ بیست و پنجم شهریور در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر از ورود سومین محموله سنگین واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت اطلاع داد و اضافه کرد: با ورود یک محموله پنج میلیون دُزی دیگر به ایران، به صورت کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تابحال ۳۵ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.
همتی با بیان این که پنج میلیون تا محقق شدن وعده ۲۰ میلیونی واردات واکسن توسط هلال احمر در شهریورماه مانده، بیان نمود: از ۲۰ میلیون دُز واکسنی که قرار بود در شهریور ماه توسط هلال احمر وارد کشور شود تابحال ۱۵ میلیون دُز از آن تحویل وزارت بهداشت شده و فقط پنج میلیون دُز دیگر باقی مانده تا وعده ۲۰ میلیونی که برای واردات واکسن کرونا داده بودیم محقق شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز امیدواری از واردات پنج میلیون دُز دیگر واکسن کرونا تا یک هفته دیگر، خاطرنشان کرد: بعد از آنکه فرایند وارد کردن ۲۰ میلیون دُز واکسن کرونا توسط هلال احمر در شهریور ماه به پایان برسد، در فواصل زمانی معین ۷۰ میلیون دُز دیگر واکسن طی دو ماه آینده وارد کشور خواهیم کرد.
وی ضمن اشاره به کمک های خوب وزارت امورخارجه و بانک مرکزی و همینطور تاکید رئیس جمهور برای واردات واکسن اضافه کرد: از این ۷۰ میلیون دُز واکسن وارداتی ۱۰ میلیون مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال است تا دانش آموزان هم درمقابل کرونا ایمن شوند.
این مقام مسئول با بیان این که تمام اطلاعات برای واردات واکسن‏ های مناسب برای گروه سنی زیر ۱۸ سال آماده و تحویل سازمان غذا و دارو شده است، خاطرنشان کرد: در صورت تایید این سازمان و صدور مجوز، با واردات یکی از این دو واکسن سوبرانا۲ یا سینوفارم در مهرماه، واکسیناسیون گروه سنی زیر ۱۸ سال شروع می شود.
همتی با تکیه بر این که تمامی واکسن های وارداتی و واکسن هایی که در داخل کشور تولید می شوند، در ابتدا مورد تایید وزارت بهداشت قرار می گیرند، اظهار داشت: هلال احمر علاوه بر واردات واکسن، برای واکسیناسیون هم برنامه ریزی خوبی داشته و درحال افزایش مرکزهای تزریق واکسن است.
وی اضافه کرد: به مراکز استان ها ابلاغ گردیده است تا به واسطه درخواست وزیر بهداشت از جمعیت هلال احمر، آماده راه اندازی مراکز تزریق واکسن خود باشند و باید یک هماهنگی از جانب دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد تا در هر نقطه از کشور که نیاز بود، مراکز واکسیناسیون راه اندازی شود. مراکز تزریق واکسن هلال احمر مجهز است و فضای بسیار مناسبی دارند و احتیاج به صرف هزینه جهت راه اندازی آنها نیست.
رئیس جمعیت هلال احمر در انتها با اشاره به اینکه اثربخشی واکسن های وارداتی هلال احمر در مقیاس زیاد به اثبات رسیده، عنوان کرد: واکسن هایی را که ما وارد کشور کردیم از نوع سینوفارم بوده؛ این واکسن ها تایید بهداشت جهانی و وزارت بهداشت را داشته و اثربخشی آنها در مقیاس زیاد هم به اثبات رسیده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق اعلام وزارت بهداشت تا ۲۴ شهریور، ۲۶ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۳ میلیون و ۷۵ هزار و ۶۰۱ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۳۹ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۳۴ دُز رسید.


منبع:

5.0 / <5
1123
1400/07/02
12:26:15
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دارو
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین