كولیوند:

۲۳ هزار نفر از خدمات طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر بهره مند شدند

۲۳ هزار نفر از خدمات طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر بهره مند شدند

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر حدود ۲۳ هزار نفر از خدمات نیروهای عملیاتی بهره مند شدند، اظهار داشت: تمهیدات ویژه برای کمتر شدن حوادث در این تعطیلات داریم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیر حسین کولیوند در تشریح خدمات امداد و نجات نوروزی به هموطنان، عنوان کرد: در ادامه طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر که از ۲۵ اسفند ماه سال قبل شروع شده است، تا بامداد امروز جمعه ۱۲ فروردین، ۲ هزار و ۵۶۲ عملیات امداد و نجات در کشور انجام شد که با عنایت به حجم مسافرت ها نسبت به سال گذشته، رشد ۷۴ درصدی را نشان داده است.
وی افزود: یک هزار و ۳۴۷ عملیات در ارتباط با حوادث ترافیکی و جاده ای، ۱۳۷ مورد کوهستان، ۱۴۸ عملیات جوی، ۳۳ عملیات ساحلی و غیره بوده است.
کولیوند افزود: در این عملیات ها، ۲۷۷ نفر توسط امدادگران و نجاتگران به صورت تخصصی و فنی رها سازی شدند و یک هزار و ۸۱۲ نفر هم به نقاط امن منتقل شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: یک هزار و ۲۱۵ نفر توسط آمبولانس های هلال احمر به مراکز درمانی منتقل و حدود سه هزار نفر هم اسکان اضطراری داده شدند.
کولیوند تصریح کرد: استانهای خوزستان، مازندران و اصفهان سه استانی هستند که بیشتر عملیات های امداد و نجات را انجام دادند.
وی افزود: با عنایت به در پیش بودن اتمام سفر های نوروزی و بخصوص روز جمهوری اسلامی ایران و طبیعت، از هموطنان خواهش داریم به هشدارهای ایمنی توجه لازم داشته باشند و بخصوص از کودکان مراقبت های لازم انجام دهند.
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: با عنایت به این که فصل سرما تمام شده و جنگلها و مراتع مستعد آتشسوزی هستند، از هموطنان درخواست داریم در این تعطیلات از روشن کردن آتش در مکان های غیرتعریف شده اجتناب کنند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.منبع:

1401/01/15
22:56:21
5.0 / 5
740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین