حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی از ۲۲۲۸ عمل پیوندی در سال قبل

حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی از ۲۲۲۸ عمل پیوندی در سال قبل

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در سال قبل از دو هزار و 228 عمل پیوند در چهار حوزه مغز استخوان، کبد، ریه و قلب در 37 مرکز درمانی دانشگاهی حمایت کرده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام وزارت بهداشت، باتوجه به اهداف و وظایف تعریف شده برای هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در قانون تشکیل این نهاد درباب فراهم سازی زمینه معالجه همه بیماران در داخل کشور، بی نیاز کردن کشور از اعزام بیماران به خارج از کشور و صرفه جویی ارزی در هزینه های درمانی بیماران، حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی از اعمال پیوند که با نیت خیر و نفس حق بنیان گذار این نهاد زنده یاد دکتر عباس شیبانی، از شروع انجام این اعمال در کشور، شروع شده بوده، همچنان ادامه داشته و این هیات در سال ۱۴۰۱ از دو هزار و ۲۲۸ بیمار مورد عمل پیوند حمایت به عمل آورده است.
یکی از اهداف اصلی تشکیل هیات امنای صرفه جویی ارزی، فراهم سازی زمینه درمان همه بیماران در کشور است، بدین سبب این نهاد از بدو تاسیس در تعامل مستقیم با حوزه های تخصصی وزارت بهداشت، نسبت به تامین زیرساخت های لازم برای انجام فرآیندهای درمانی بیماران در داخل کشور، اقدام نموده است.
مصداق عینی این موضوع، فعالیت هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت تامین تجهیزات سرمایه ای مورد نیاز برای انجام انواع اعمال پیوند در داخل کشور و پشتیبانی از اعزام نیروی تخصصی مورد نیاز برای انجام اعمال پیوند جهت حضور در دوره های آموزشی در خارج از کشور بوده است.
محورهای مساعدت هیات امنای صرفه جویی ارزی به اعمال پیوند شامل موارد ذیل است:
الف – مساعدت جهت تامین قسمتی از هزینه های درمانی بیماران پیوندی (کبد، ریه، قلب، مغز استخوان)
ب- مساعدت درباب تامین قسمتی از هزینه های دارویی بیماران پیوندی (کبد، ریه، قلب، مغز استخوان)
ج- تامین اقلام مصرفی مورد نیاز (ست ها و محلول ها) جهت انجام عمل پیوند (کبد، ریه، قلب، مغز استخوان)
د- تجهیز مراکز جدید و جایگزینی دستگاه های قدیمی موجود در مراکز پیوند با تازه ترین نسل دستگاه های با حمایت های به عمل آمده از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی، اعمال پیوند چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی رشد قابل توجهی در کشور داشته و تعداد مراکز پیوند نیز افزایش شایان توجهی داشته است به صورتی که هم اکنون پیوند مغز استخوان در ۱۶ مرکز، پیوند کبد در ۹ مرکز، پیوند قلب در ۸ مرکز و پیوند ریه در ۴ مرکز دانشگاهی به انجام می رسد.
افزایش تعداد مراکز از این لحاظ حائز اهمیت می باشد که در صورت بروز عوارض جدی بعد از انجام اعمال پیوندی خصوصاً عارضه پس زدن پیوند، بیماران در کوتاهترین زمان ممکن امکان دسترسی به مراکز پیوند را دارند.
هیات امنای صرفه جویی ارزی در سال ۱۴۰۱ از تعداد ۱۳۵۳ مورد عمل پیوند مغز استخوان حمایت به عمل آورده است که بیشترین تعداد پیوندها مربوط به بیمارستان دکتر شریعتی تهران، بیمارستان طالقانی تهران و بیمارستان نمازی شیراز بوده است.
هیات امنای صرفه جویی ارزی در سال قبل از ۷۶۵ مورد عمل پیوند کبد حمایت به عمل آورده است که بیشترین تعداد پیوندها مربوط به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز، بیمارستان حضرت امام خمینی تهران و بیمارستان طالقانی تهران بوده است.
هیات امنای صرفه جویی ارزی در سال ۱۴۰۱ از ۱۰۳ مورد عمل پیوند قلب حمایت به عمل آورده است که بیشترین تعداد پیوندها مربوط به بیمارستان شهید رجایی تهران، بیمارستان مسیح دانشوری تهران و بیمارستان حضرت امام خمینی تهران بوده است.
هیات امنای صرفه جویی ارزی در سال قبل از هفت مورد عمل پیوند ریه حمایت کرده است که بیشترین تعداد پیوندها مربوط به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز و بیمارستان مسیح دانشوری تهران بوده است.1402/02/31
12:21:17
5.0 / 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین