اسكان اضطراری ۵۷۳۳ گرفتار برف و كولاك ۷۲ ساعت گذشته

اسكان اضطراری ۵۷۳۳ گرفتار برف و كولاك ۷۲ ساعت گذشته

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری و موقت ۵۷۳۳ مسافر گرفتار و در راه مانده برف و کولاک طی ۷۲ ساعت گذشته در ۱۰۱ محور کوهستانی و هشت شهر ۲۱ استان کشور اطلاع داد.


محمد باقر محمدی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با عرضه آخرین گزارش خدمات امداد و نجات در حوادث جوی از ۲۱ تا ۲۴ اسفند ساعت ۸ امروز(یکشنبه) اضافه کرد: این شمار خدمات اسکان اضطراری و موقت به مسافران گرفتار در برف و کولاک ۲۱ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، جنوبی و شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، فارس، قزوین، قم، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، همدان و یزد عرضه شده است.
وی افزود: با تلاش ۲۳۸ تیم عملیاتی متشکل از ۹۰۱ امدادگر و نجاتگر هلال احمر در مدت یاشده به ۱۸ هزار و ۷۶۶ نفر از هموطنان خدمات متنوع امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در حوادث جوی عرضه شد که از این تعداد ۸۹ نفر به مناطق امن منتقل شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: همینطور در مدت مورد اشاره ۱۳ هزار و ۵۹۸ تخته پتو، ۲۹۹۳ بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی، ۲۶۶۳ قرص نان، ۴۲۶ بطری آب معدنی، ۲۹۳ قوطی کنسرو، ۶۴ کیلوگرم خرما و ۱۱۷ بسته بیسکوییت در بین در راه ماندگان برف و کولاک و درخواست کنندگان کمک اضطراری در استان های مورد اشاره توزیع شد.
محمدی اظهار داشت: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته ۲۲ مصدوم بدحال انواع حوادث به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و از ۳۴ واحد مسکونی گرفتار آب گرفتگی آب تخلیه شد.
وی از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، عرضه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر به حساب می آید که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا می کند.
منبع:

1399/12/25
13:27:18
0.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین