وزیر بهداشت با انتقاد از عملكرد برخی مسوولان در سیستان و بلوچستان:

با وجود امكانات و بودجه نباید بیماران زیر پنكه بخوابند

با وجود امكانات و بودجه نباید بیماران زیر پنكه بخوابند

به گزارش آزمایشگاه رادین سیستان و بلوچستان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان سیستان و بلوچستان بیان نمود: با وجود امکانات و بودجه موجود نباید بیماران زیر پنکه بخوابند و حتما من در برگشت از این سفر با افرادی که در این حوزه اهمال کرده اند برخورد جدی خواهم کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا سعید نمکی ۲۱ تیرماه در نشست بررسی وضعیت کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان که در فرمانداری سراوان برگزار شد اظهارکرد: مردم همواره در زمینه های مختلف همچون کرونا همراهی لازم را داشته اند اما بی توجهی برخی مسئولان و کوتاهی برخی افراد در این حوزه سبب شده تا فشار مضاعفی به همکارانم در حوزه سلامت وارد شود.
وی افزود: مسئولان و بزرگان طوایف و نمایندگان باید در مناطق مختلف مردم سیستان و بلوچستان را به رعایت پروتکلهای بهداشتی و تزریق واکسن کرونا تشویق کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به تأمین واکسن کرونا برای سیستان و بلوچستان اضافه کرد: این استان نخستین استانی است که واکسن را از ۵۰ سالگی آغاز کردیم و این منطقه اولین دروازه ورود ما به سن های پایین تر است.
وی بیان نمود: هر چقدر واکسن تزریق شود مقدار بیشری واکسن به سیستان و بلوچستان ارسال خواهد شد و کمبودی در این حوزه وجود ندارد.
نمکی خاطرنشان کرد: از هیچ بیمار کرونایی در منطقه سراوان نباید پول دریافت شود و این امر به جدیت پیگیری می شود.
وی افزود: این نقطه از ایران اسلامی شاید محرومترین و نیازمند ترین نقطه کشور بوده و امروز با دیدن بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی سراوان احساس غرور می کنم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: راه اندازی چنین مجموعه ای با ۶ اتاق عمل و بخش هایی مانند سی تی اسکن و ام آر آی با وجود تحریم های دشمنان سبب افتخار است.
وی افزود: برخی بیمارستان ها بعنوان بیمارستان جایگزین طراحی شده اند و این امر به این مفهوم است که نیروی انسانی و امکانت بیمارستان قبلی به فضای جدیدی منتقل می شود.
نمکی با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان سیستان و بلوچستان بیان نمود: با وجود امکانات و بودجه موجود نباید بیماران زیر پنکه بخوابند و حتما من در برگشت از این سفر با افرادی که در این حوزه اهمال کرده اند برخورد جدی خواهم کرد.
منبع:

1400/04/21
16:58:47
5.0 / 5
955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین