هشدار جدید درباره واكسن آمریكایی جانسون اند جانسون

هشدار جدید درباره واكسن آمریكایی جانسون اند جانسون

آزمایشگاه رادین: سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار داده است که واکسن کرونای شرکت داروسازی آمریکایی ˮجانسون اند جانسونˮ ممکنست خطر مبتلاشدن به یک بیماری عصبی نادر را افزایش دهد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بروز ده ها مورد مبتلاشدن به یک بیماری عصبی نادر در واکسینه شدگان با واکسن کرونای "جانسون اند جانسون" به هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) منجر گردیده است.
این بیماری سندرم گیلن ـ باره (Guillain-Barré) نام دارد و این هشدار پس از بروز ده ها مورد از مبتلاشدن به این بیماری در بین واکسینه شدگان با واکسن "جانسون اند جانسون" داده شده است.
سندرم گیلن ـ باره ناشی از یک اختلال خودایمنی است که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد.
گزارش ها حاکیست از میان حدود ۱۲ و نیم میلیون نفری که با واکسن "جانسون اند جانسون" واکسینه شده اند تا کنون ۱۰۰ نفر به این بیماری با علایم فلج مبتلا شده اند. ۹۵ نفر به بیمارستان منتقل شده و یک نفر جان خودرا از دست داده است.
سالانه بین ۳ تا ۶هزار نفر در آمریکا به این بیماری عصبی التهابی گرفتار می شوند که به ضعف عضلانی منجر شده و ممکنست موجب فلج نیز بشود.
با این وجود بیشتر بیماران، سلامت خودرا باردیگر به دست آورده و بهبود می یابند. این بیماری در برخی از افرادی که واکسن آنفلوآنزا زده اند نیز مشاهده شده است.

یک ناکامی دیگر برای "جانسون اند جانسون"
بنابر گزارش دویچه وله، هشدار جدید سازمان غذا و داروی آمریکا ناکامی دیگری برای واکسن "جانسون اند جانسون" شمرده می شود.
در آوریل سال ۲۰۲۱ بروز موارد نادری از لختگی خون در زنان جوان واکسینه شده با این واکسن، تزریق این محصول شرکت دارویی آمریکایی "جانسون اند جانسون" را متوقف کرده بود.
منبع:

1400/04/22
21:51:11
5.0 / 5
1147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین