چرا سرایت پذیری سویه دلتا بیشتر است؟

چرا سرایت پذیری سویه دلتا بیشتر است؟

به گزارش آزمایشگاه رادین خراسان رضوی در حالیکه نوع دلتا کووید-۱۹ همچنان بر تعداد موارد جدید مبتلا شدن در ایالات متحده می افزاید، تحقیقات بیشتری هم در مورد ویروس انجام می شود که نشان می دهد، این سویه خطرناک تر و عفونی تر از دیگر سویه های ویروس می باشد.


به نقل از نیوز، دکتر جف پوتوف از بیمارستان و کلینیک دانشگاه ویسکانسین ایالات متحده اظهار داشت: «واکسیناسیون معامله ای واقعی است ازاین رو اگر واکسینه نشدید جای نگرانی وجود دارد چون نتایج مطالعات نشان می دهد که سویه دلتا کمی خطرناک تر است و احتمال بستری شدن در بیمارستان را به میزان دو برابر بالا می برد.»
نتایج این مطالعه نشان داده است که افراد آلوده به نوع دلتا ۱۰۰۰ برابر نسخه ویروسی بیشتری در مجاری تنفسی دارند، همینطور این سویه ۲۲۵ برابر سریع تر توسعه پیدا می کند.
پوتوف اظهار نمود: این موارد مبین این است که چرا این ویروس خیلی بیشتر از سویه های دیگر ما را درگیر می کند چونکه افراد آلوده احیانا نسخه های بیشتری از این سویه ویروس را نسبت به دیگر سویه ها منتشر می کنند.
معاون وزیر خدمات بهداشتی ویسکانسین، جولی ویلمس ون دیک اظهار داشت: نوع دلتا در ایالات آمریکا درحال گسترش است. در مناطقی مانند جنوب غربی میسوری و آرکانزاس، شاهد افزایش امواج کووید هستیم که باردیگر بیش از اندازه ظرفیت تخت های بیمارستان و ای سی یو پر می شوند.
متخصصان معتقدند، افرادی که واکسینه نشده اند به ویروس فرصت جهش می دهند.
وان دیک تصریح کرد: نوع دلتا نه تنها قابل انتقال است بلکه بر افرادی که قبلا به کووید مبتلا شده اند هم تأثیر می گذارد.
پوتوف در مورد دو مورد مبتلا شدن به بیماری و دریافت واکسن اظهار داشت: «ابتلا به این بیماری بسیار خطرناک تر از دریافت واکسن است.»
وان دیک هم افرادی که هنوز واکسینه نشده اند را به دریافت واکسن تشویق کرد.
وی ادامه داد: حالا مرگ ناشی از مبتلا شدن به کووید-۱۹ قابل پیشگیری است.1400/04/23
19:03:53
5.0 / 5
948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین