دبیركل جمعیت هلال احمر خبرداد:

اجرای پروژه نذرآب 4 و قرارگاه مقابله با كرونا در سیستان و بلوچستان

اجرای پروژه نذرآب 4 و قرارگاه مقابله با كرونا در سیستان و بلوچستان

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر در نشست خبری با رسانه ها اظهار داشت: از اول تیرماه نذرآب ۴ در دستور کار قرار گرفته است و از مدتی دیگر در ۴ استان کشور همچون سیستان و بلوچستان عملیاتی خواهد شد.


محمدحسن قوسیان مقدم روز چهارشنبه باشاره به این که شیوع کرونا سبب شد تا این برنامه به تاخیر افتاده اما همزمان قرارگاه مقابله با کرونا در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد اضافه کرد: پروژه نذرآب ۴ و قرارگاه مقابله با کرونا به صورت همزمان در استان سیستان و بلوچستان اجرا می شود و محموله های زیادی تا به امروز به این استان ارسال شده تا هر چه سریع تر وضعیت کمبود آب در این استان بهبود یابد. این اقدام تا به آخر ادامه پیدا می کند و بعد از رسیدن محموله ها به زاهدان در تمامی شهرستان ها توزیع می شود. کپسول های اکسیژن هم به همراه این محموله های بهداشتی ارسال شده است. تا این لحظه ۵۰۰ کپسول اکسیژن به منطقه ارسال شده است.
سخنگوی جمعیت هلال احمر تصریح کرد: بسته های معیشتی و منابع آب هم به شهرستان ها منتقل می شود. از طرفی در سه استان شرقی کشور انبارهای امدادی خویش را آماده کرده ایم تا در صورت نیاز اردوگاه آوارگان برای جنگ افغانستان راه اندازی شود و بتوان این عرصه را مدیریت کرد.
امکان برگزاری جلسه شورای عالی جمعیت هلال احمر وجود ندارد
دبیرکل جمعیت هلال احمر همینطور در مورد عدم برگزاری جلسات شورای عالی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یک بعد اجرایی (رئیس جمعیت، دبیرکل و خزانه دارکل) و یک بعد حاکمیتی شامل مجمع عمومی دارد. مجمع عمومی در سطح کشوری است که متناسب با آن در استان ها مجمع استان و در شهرستان ها مجمع شهرستان وجود دارد.
محمد حسن قوسیان مقدم افزود: یکی از بحث های اصلی در کشور رعایت قانون است و همه به شکلی باید از این مورد تبعیت کنند در ماده بودجه در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در تبصره ۲ بندی وجود دارد که طبق این بند "کسانی که مسئولیت در هر سطحی دارند نباید عضو هیئت مدیره جایی باشند" یک اختلاف دیدگاه بین دوستان بوجود آمد که برخی متعقدند که مشمول جمعیت هلال احمر می شود و برخی برخلاف این را معتقدند. ملاک تصیم گیری دیوان محاسبات است که دیوان محاسبات اعلام نمود که باید اجرا شود و در هر استانی اگر کسی مسئولیت دارد نباید در هلال احمر عضو هیئت مدیره باشد.
وی با تکیه بر اینکه در زمان انتخابات سال ۹۹ به علت این که دبیرکل رئیس ستاد انتخابات هلال احمر است در ابلاغی به استان ها ممونعیت ورود این افراد را اعلام کرد، اضافه کرد: اما داستان دیوان محاسبات در زمان انتخابات از جانب بازرس وقت شورای عالی مورد سوال قرار گرفت و اعلام گردید که مشکلی نیست و دوستان می توانند شرکت نمایند و انتخابات برگزار شد.
قوسیان مقدم اضافه کرد: در بهمن ماه ۹۹ معاونت حقوقی دیوان محاسبات در مکاتبه ای اعلام نمود که ورود مدیران ممنوع می باشد و این مساله به استان ها ابلاغ گردید. به هر حال یک مقاوتی شکل گرفت و ما هم سخت گیری نکردیم اما در بعضی استان ها دیوان محاسبات ورود جدی کرد و اعلام گردید در صورت انجام ندادن این ابلاغ ترک فعل انجام شده است.
وی تصریح کرد: چند نفر از اعضای مجمع عمومی نمانیده مجلس، مدیران وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و.. بودند داوطلبانه استعفا دادند اما گروهی از افراد که نیروهای وزارت کشور بودند (در سطح معاون وزیر و استاندار) استعفا ندادند. ازاین رو اعضایی که در هیئت مدیره ممونعیت دارند به تبع آن در مجمع عمومی و شورای عالی هم نمی توانند حضور داشته باشند و ما برپایه آئین نامه جمعیت هلال احمر افرادی که مشمول بودند حذف کردیم و افراد جدید را جایگزین کردیم و هیئت مدیره ها تشکیل شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: اما هنگامی مقرر شد جلسه شورای عالی برگزار گردد برخی افراد را مشمول می شد این دوستان به دیوان عدالت اداری شکایت کردند و دیوان حکم توقف رای را داد و چون هم اکنون دو گروه برپایه همان ماده واحده داریم و حکم توقف هم صادر گردیده است امکان برگزاری جلسه شورای عالی وجود ندارد. چون معلوم نیست باید اعضای قبلی دعوت شوند یا اعضای جدید ازاین رو تا زمانی که حکم قطعی دیوان عدالت صادر نشود امکان برگزاری نمی گردد.منبع:

1400/04/25
21:11:36
5.0 / 5
935
تگهای خبر: امداد , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین