همكاری هلال احمر و منابع طبیعی تهران جهت حفاظت از محیط زیست

همكاری هلال احمر و منابع طبیعی تهران جهت حفاظت از محیط زیست

جمعیت هلال احمر استان تهران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری این استان، برای حفاظت از محیط زیست تفاهمنامه همکاری امضا کردند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از اعلام جمعیت هلال احمر استان تهران؛ پیرو امضای تفاهمنامه سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و ضرورت امضا و اجرای مفاد آن در سرتاسر کشور، روز گذشته طی مراسمی با حضور مدیر عامل و تعدادی از شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل و معاونان منابع طبیعی و آبخیز داری استان و دیگر مسؤلان، تفاهمنامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان به امضا رسید.
برپایه این اعلام، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران در مراسم امضای این تفاهمنامه ضمن اشاره به سابقه فعالیتهای مختلف و بی شمار این جمعیت در حوزه حفاظت از محیط زیست، اظهار داشت: آلودگی زدایی، فرهنگ سازی و درخت کاری از فعالیتهای داوطلبان و جوانان همیشه در صحنه این جمعیت در نقاط مختلف استان و کشور است.
شاهین فتحی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهمنامه، عنوان کرد: یکی از مهم ترین اقدامات جمعیت هلال احمر، عرضه آموزش های همگانی و کمک های اولیه است که بر مبنای تفاهمنامه مذکور، هماهنگی لازم جهت اعزام مربیان برای عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اعضای منابع طبیعی و آبخیز داری در سطح استان تهران صورت خواهد گرفت تا قبل از رسیدن نیروهای امدادی، هنر خود یا دگر امدادی را بکار گیرند.
وی افزود: با عنایت به حوادث موجود در طبیعت، بخصوص آتشسوزی جنگلها و مراتع، یکی دیگر از اقدامات جمعیت هلال احمر استان تهران که در تفاهمنامه قید شده است، تشکیل تیم های داوطلبانه مقابله با آتشسوزی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران خواهد بود تا در صورت بروز حوادث مذکور، به مشارکت در عملیات اطفاء بپردازند.
فتحی اظهار داشت: همکاری در سازماندهی و به کار گیری اعضای هلال احمر جهت تشکیل همیاران طبیعت، جهت ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست هم از دیگر اقدامات هلال احمر استان تهران طی این تفاهمنامه خواهد بود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: در حوادث طبیعی هم عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر استان تهران به صورت پشتیبان در عملیات ها حضور پیدا خواهند کرد و خدمات امدادی به صدمه دیدگان ناشی از این گونه حوادث را عرضه خواهند کرد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران هم در این مراسم اظهار نمود: در استان، یک میلیون هکتار اراضی ملی و ۱۵۰ هکتار بیابان وجود دارد که سال قبل حدود ۲۰۰ هکتار از اراضی به علت بی توجهی و بی دقتی هموطنان در آتش سوخت.
علینقی حیدریان افزود: مهم ترین دغدغه ما محافظت از منابع طبیعی است و در تعامل با جمعیت هلال احمر، معتقدیم در آینده نزدیک شاهد تحقق خیلی از اهدافمان برای حفظ و بهبود منابع طبیعی در استان تهران با ورود اعضای جمعیت هلال احمر خواهیم بود.
حیدریان بیان نمود: یکی از مهم ترین اقداماتی که در آینده نزدیک انجام می دهیم، ترغیب کارکنان و اعضای داوطلب منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران جهت عضویت در هلال احمر و همینطور کسب آموزش کمک های اولیه توسط جمعیت هلال احمر است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران افزود: تمهیدات لازم برای بازدید اعضای جمعیت هلال احمر از عرصه های منابع طبیعی و آبخیز داری و حضور فعال این افراد در حفظ و مراقبت از این منابع فراهم گشته است.
این تفاهمنامه به امضای مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان تهران رسید و مقرر شد این تفاهمنامه به مدت سه سال اجرا شود.
در حاشیه این جلسه هم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر درآمد و مدیرعامل، معاون جوانان و معاون آموزش و پژوهش هلال احمر استان تهران هم به عضویت داوطلبانه همیار افتخاری طبیعت درآمدند.منبع:

1400/04/29
12:18:49
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: آموزش , امداد , حفاظت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین