زالی اعلام كرد

۱۹هزار مراجعه سرپایی كرونا در تهران طی روز گذشته

۱۹هزار مراجعه سرپایی كرونا در تهران طی روز گذشته

به گزارش آزمایشگاه رادین فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران درباب وضعیت شیوع بیماری در پایتخت، اظهار داشت: روز گذشته بیش از 19 هزار مراجعه سرپایی به مراکز بهداشت و درمان صورت گرفته است و تا بامداد امروز تعداد بیماران بستری به 9 هزار و 700 نفر رسید.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در پارکینگ طبقاتی نمایشگاه بین المللی تهران با حضور فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و فرماندار شمیرانات راه اندازی شد.
دکتر علیرضا زالی در حاشیه افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در پارکینگ طبقاتی نمایشگاه بین المللی تهران، راه اندازی این مرکز را نخستین تجربه کشوری تجهیز پارکینگ مستقر در فضای نمایشگاهی دانست و اظهار داشت: به سبب فضای وسیع، ظرفیت بالای واکسیناسیون و پشتیبانی دستگاه های مختلف، این مبادرت به تسریع روند واکسیناسیون کمک بسیاری خواهدنمود.
بگفته فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، این مرکز با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه بین المللی و با مدیریت و اجرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله به پشتیبانی مرکز بهداشت و درمان شمیرانات تجهیز و به راه افتاده است.
زالی اشاره کرد: بطور کلی روند واکسیناسیون با شتاب بیشتری در حال انجام می باشد، اما همچنان در تلاش هستیم تا این روند را تسریع بخشیم. پاشنه آشیل این هدف، تامین لجستیک مکفی از سبد واکسن داخلی و خارجی با پشتیبانی مستمر و پیوسته دولت می باشد.
وی با اعلان اینکه نرخ واکسیناسیون در منطقه از شرایط خوبی برخوردار نیست، اضافه کرد: افتتاح مراکز بیشتر، گسترش شیفت های واکسیناسیون و همکاری دستگاه های مختلف برای بهبود شرایط کشور نقش به سزایی دارد.
زالی، مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در فضای نمایشگاه بین المللی، صد و ششمین مرکز تجهیز شده در پایتخت اعلام نمود و اظهار داشت: در روز گذشته ۶۳ هزار دوز واکسن تزریق شده و راه اندازی هر مرکز، این آمار را بصورت شایان توجهی افزایش خواهد داد.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران درباب وضعیت شیوع بیماری در پایتخت، اشاره کرد: روز گذشته بیش از ۱۹ هزار مراجعه سرپایی به مراکز بهداشت و درمان صورت گرفته است و تا بامداد امروز تعداد بیماران بستری به ۹ هزار و ۷۰۰ نفر رسید. همین طور تا حالا ۲ هزار و ۶۰۰ بیمار کرونائی تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.
دکتر زالی اظهار نمود: فعال سازی کمیته ترخیص، افزودن هزار و ۴۰۰ تخت اورژانس به ناوگان تخت های ۱۸ بیمارستان پایتخت و افزایش ظرفیت مراکز ارائه خدمات بستری موقت، تدابیری بود که برای گذر از بحران فعلی در نظر گرفته شد، همین طور اعمال سهمیه بندی جدید برای بیمارستان های استان تهران نیز صورت گرفته است، اما بطور کلی بهترین چاره حل این مشکل و مقابله با بحران، کاهش ورودی بیمارستان هاست.
لزوم همراهی تمامی نهادها و دستگاهها برای مهار بحران کرونا
دکتر حسن ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با حضور در این مرکز، ضمن اشاره به انگیزه، توانایی و ظرفیت موجود در گروه های دانشجویی برای همراهی با کنشگران مقابله با بحران کرونا، افزود: برای شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در کشور، باید تمام گروه ها بسیج شوند و به یاری کادر بهداشت و درمان بیایند تا با افزایش بستر و تجهیزات لازم، کرامت انسانی بهتر حفظ شود.
وی اظهار نمود: با گسترش فضا، این فرصت بصورت پایلوت به دانشجویان دانشگاه داده شد تا طبق تمایل و خواست خودشان بصورت شبانه روزی خدمت رسانی کنند. بطور قطع با تسریع روند واکسیناسیون در کشور، در مقابل مردم عزیز سرافراز خواهیم شد.
در ادامه دکتر ایمان عموزاده رئیس شبکه بهداشت و درمان شمیرانات، ضمن ابراز امیدواری از توسعه کمی و کیفی مراکز واکسیناسیون در پایتخت، نیز عنوان کرد: شبکه شمیرانات طبق استاندارد موظف به راه اندازی ۳ مرکز تجمیعی واکسیناسیون بود که عملی شد، اما باتوجه به تراکم جمعیتی بالا، برنامه ریزی ها برای بسط فضا انجام و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، امکان ارائه خدمات واکسیناسیون خودرویی در فضای نمایشگاه بین المللی تهران برقرار شد.
دکتر حسن زمانی مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در این مراسم بمنظور اختصاص فضای بیشتر در نمایشگاه بین المللی بمنظور ارائه خدمات واکسیناسیون به مردم پایتخت اعلام آمادگی کرد و ظرفیت ارائه خدمات شبانه روزی در این نمایشگاه را باارزش دانست.
مهدی ساداتی - فرماندار شمیرانات نیز اولویت اصلی مدیران کشور را واکسیناسیون آحاد مردم، با بهره گیری از تمام ظرفیت نهادهای حاکمیتی اعلام نمود و اظهار داشت: سایر نهادها و دستگاهها باید در کنار وزارت بهداشت قرار گیرند تا کنترل بیماری امکلان پذیر باشد.
او در آخر درباب همکاری با سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی در زمینه شمیرانات برای مهر بیماری اعلام آمادگی کرد.
منبع:

1400/05/06
08:31:39
5.0 / 5
1278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین