گزارش لو رفته از روند اشتباه مبارزه با کرونا در آمریکا

گزارش لو رفته از روند اشتباه مبارزه با کرونا در آمریکا

بر مبنای تحقیقات مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) که اسناد آن به دست روزنامه واشنگتن پست و همینطور به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده است، موارد مبتلا شدن به سویه دلتای ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است و احیانا سبب ایجاد وضعیت «حاد» مبتلا شدن حتی در بین واکسینه شدگان می شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در این گزارش تاکید شده که سویه دلتا به همان سرعت گسترش عفونت هایی مانند آبله مرغان درحال شیوع است و بر این اساس این ویروس را باید یکی از مسری ترین ویروس های شناخته شده در جهان دانست.
در این سند آمده است که شیوع این گونه، در بین افراد کاملا واکسینه شده هم به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که روش جنگ با کرونا تغییر کرده است.
نویسندگان این گزارش تاکید دارد که در وضعیت بحرانی جدید، لازم است دستورالعمل های عمومی برای مقابله با انتشار کرونا تغییر کند و حتی افراد کاملا واکسینه شده، در فضاهای بسته و دیگر مکان هایی که احتمال انتقال ویروس بالاست، از ماسک استفاده کنند.
گزارش سفارش کرده که دانش آموزان و معلمان در مدارس و کارمندان و بازدیدکنندگان در دیگر مکان ها، حتی با وجود واکسیناسیون کامل ماسک بر چهره داشته باشند.
تحقیقات نشان داده است که هر فرد مبتلا به سویه دلتای کرونا، می تواند این ویروس را به طور متوسط به ۸ تا ۹ نفر دیگر منتقل کند؛ این در شرایطی است که در سویه های قدیمی این ویروس، هر فرد آلوده به طور متوسط یک یا دو نفر دیگر را آلوده می کرد.
اسلایدهای موجود در این گزارش نشان داده است که دیگر نمی توان ابتلای افراد واکسینه شده به کرونا را چیزی «نادر» توصیف کرد چونکه تنها در یک هفته ۳۵ هزار مورد مبتلا شدن به کرونا در بین ۱۶۲ میلیون آمریکایی کاملا واکسینه شده شناسایی شده است.
به گزارش یورونیوز، ایالات متحده آمریکا با بیشتر از ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و بیشتر از ۶۲۹ هزار قربانی همچنان در صدر کشورهای گرفتار به این ویروس می باشد و هند با بیشتر از ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و ۴۲۳ هزار قربانی بعد از آن قرار دارد.
منبع:

1400/05/11
12:26:32
5.0 / 5
991
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین