توزیع داروهای درمان سرطان در 14 مرکز هلال احمر

توزیع داروهای درمان سرطان در 14 مرکز هلال احمر

مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از تغییر چرخه تولید برای تأمین نیاز مردم به دارو و اقلام بهداشتی و هم توزیع داروهای درمان سرطان در ۱۴ مرکز هلال احمر اطلاع داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان تدارکات پزشکی، علیرضا عسکری درمورد توسعه کارهای سازمان و شرکت های تحت پوشش در دوران کرونا اظهار داشت: باتوجه به اینکه کشور بصورت ناگهانی با این بحران مواجه گردید، تعدادی از وظایف جدیدی که در عرصه تولید و تأمین برای خود تعریف کردیم با اشتیاق و رغبت و تمام وجود در دستور کار قرار گرفت.
وی در مورد تأمین داروهای مورد نیاز بیماری کرونا اضافه کرد: دراین زمینه گرچه ممکنست هر کدام از این داروها پس از چند ماه جای خویش را به دارویی دیگر داده باشند اما مورد نیاز مردم و جز پروتکلهای درمان وزارت بهداشت بود که از جانب این سازمان تأمین و در داروخانه هلال احمر توزیع شد.
عسکری در مورد فعالیت داروخانه های تحت نظارت سازمان تدارکات پزشکی اشاره کرد: با اتخاذ تدابیر اندیشیده شده و هم پیش بینی کمبودهای احتمالی، داروخانه هلال احمر مبادرت به تأمین مقادیر مناسبی از داروهای بیماران کرونائی کرده که باوجود ایجاد کمبودهای مقطعی در سایر داروخانه های دولتی، داروخانه های هلال احمر با تمام توان مبادرت به توزیع این داروهای حیاتی در میان بیماران کرونائی کردند. حالا حدودا در همه استانها یک داروخانه فعال هلال احمر مستقر است اما فقط دو داروخانه هلال احمر مرکزی و تهرانپارس زیر نظر سازمان تدارکات است و باقی داروخانه تحت نظارت معاونت درمان این سازمان فعالیت می نمایند.
مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر درمورد تولید اقلام بهداشتی موردنیاز مردم در این ایام هم توضیح داد: از شروع بحران کرونا در تولیدات خود به سمت تولید اقلام بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده با پایه الکل بالا، ماسکهای سه لایه، شیلد، محلول ضدعفونی کننده و سایر تجهیزات موردنیاز کادر درمان گام برداشتیم و توانستیم قسمتی از نیاز هموطنان را دراین زمینه برطرف نماییم.
وی در حوزه تأمین سایر داروهای حیاتی اظهار داشت: تأمین دارو از وظایف ذاتی سازمان بوده که مهم ترین اقلام آن شامل انسولین، داروهای «آی وی جی»، داروهای درمان سرطان که حجم عمده ای از دغدغه مردم است هم مورد توجه است و بوسیله مراکز ۱۴ گانه سها در استانها اغلب مناطق کشور تحت پوشش توزیع مویرگی داروی سها هلال قرار دارند.
مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر اشاره کرد: شرکت پخش سها هلال همزمان با آغاز پیک پنجم کرونا و نیاز مبرم مراکز درمانی سراسر کشور در تعامل با تولید کنندگان داخلی و تأمین کنندگان دارو در روزهای پایانی خرداد ماه و روزهای جاری مبادرت به تأمین و توزیع نزدیک به ۲۳ هزار عدد ویال رمدسیویر که نقش مهمی در درمان ویروس کرونا دارد، کرده است.
عسکری اظهار داشت: این شرکت در وضعیت کنونی تأمین و توزیع دهها هزار قلم داروی رمدسیویر را در دستور کار داشته و طی روزهای آینده مقادیر قابل توجهی از این نوع دارو را به بازار مصرف عرضه خواهدنمود. همینطور شرکت پخش سها هلال به همراه داروخانه های مرکزی و تهران پارس در همین مدت نسبت به تأمین و توزیع هشت هزار عدد ویال پنج گرمی «آی. وی.آی. جی» که یکی از اقلام مهم و کمیاب دارویی شمرده می شود، اقدامات لازم را انجام داده اند.
منبع:

5.0 / <5
1034
1400/05/11
22:05:24
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین