انجام ۶۷۸۴ ماموریت امداد و نجات در سه ماهه نخست امسال

انجام ۶۷۸۴ ماموریت امداد و نجات در سه ماهه نخست امسال

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر كشور اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال 6 هزار و 784 ماموریت توسط امداگران جمعیت هلال احمر در كشور انجام شد.


به گزارش روز شنبه روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور اظهار داشت: در این زمان به ۷۲ هزار و ۸۹۴ نفر لطمه دیده در حواث و سوانح مختلف توسط امدادگران این جمعیت، امدادرسانی شد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به اسکان ۸ هزار و ۵۷۵ نفر در این زمان اشاره نمود و اضافه کرد: ۳ هزار و ۳۱۷ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی اعزام شدند.
به گفته وی، بیشترین ماموریت های امداد و نجات در استان های مازندران، اصفهان، گلستان و خراسان جنوبی بوده است.
ولی پور همین طور از انجام ۳ هزار و ۵۴۲ ماموریت ترافیکی در محورهای برون شهری آگاهی داد و اظهار داشت: در این حوادث ۲ هزار و ۲۹۱ مصدوم به مراکز درمانی اعزام و ۶۸۳ نفر از مصدومان خدمات درمان سرپایی دریافت نمودند.
به گفته وی، بیشترین ماموریت های ترافیکی در استان های گلستان، مازندران و اصفهان بوده است.
ولی پور، از رهاسازی ۸۳۲ مصدوم در سوانح ترافیکی آگاهی داد و اظهار داشت: بیشترین عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی در استانهای کرمان، قزوین و فارس بود.
رئیس سازمان امداد و نجات جمیعت هلال احمر کشور اظهار داشت: در این زمان ۷۹۴ ماموریت در ارتفاعات و کوهستان انجام شد که ۷۵۸ نفر نجات داده شدند و ۱۸۹ نفر مصدوم به مراکز درمانی ارجاع و ۷۸ نفر سرپایی درمان شدند.
وی به امدادرسانی به ۵۰ هزار و ۷۸۹ نفر از افراد لطمه دیده در سوانح جوی و بلایای طبیعی در این زمان اشاره نمود و اظهار داشت: پنج هزار و ۶۱۶نفر اسکان اضطراری داده شدند.
ولی پور اظهار داشت: بیشترین امدادرسانی در حوادث جوی در استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان گزارش شد.
وی به پشتیبانی زمینی و هوایی از ۱۴۸ مورد حریق جنگل و مرتع توسط نجاتگران این جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۵۱ مورد ماموریت امداد و نجات جهت پشتیبانی از اطفا حریق در کشور انجام شد که منجر به انتقال ۱۲ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۱۸ نفر از مصدومان شد.
به گفته ولی پور، در این زمان چهار فروند بالگرد و ۲۷ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد غذایی برای امدادگران در منطقه آب برای اطفاء حریق ارسال شد و ۱۸۳ نفر امدادگر به محل اعزام شد.
منبع:

1399/04/23
12:03:56
5.0 / 5
1930
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین