آمار جهانی کرونا

آمار جهانی کرونا

آزمایشگاه رادین: مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 201 میلیون و 714 هزار و 160 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 280 هزار و 569 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 181 میلیون و 469 هزار و 855 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۶.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۳۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۶۰ هزار و هند با بیش از ۴۲۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ آمریکا ۳۶، ۳۰۱، ۷۴۴ ۶۳۱، ۸۷۹ ۲ هند ۳۱، ۸۵۶، ۷۵۷ ۴۲۶، ۷۸۵ ۳ برزیل ۲۰، ۰۶۶، ۵۸۷ ۵۶۰، ۸۰۱ ۴ روسیه ۶، ۳۷۹، ۹۰۴ ۱۶۲، ۵۰۹ ۵ فرانسه ۶، ۲۳۳، ۸۷۶ ۱۱۲، ۰۹۸ ۶ انگلیس ۵، ۹۸۲، ۵۸۱ ۱۳۰، ۰۸۶ ۷ ترکیه ۵، ۸۴۶، ۷۸۴ ۵۱، ۸۷۵ ۸ آرژانتین ۴، ۹۸۹، ۴۰۲ ۱۰۷، ۰۲۳ ۹ کلمبیا ۴، ۸۲۱، ۶۰۳ ۱۲۱، ۸۹۹ ۱۰ اسپانیا ۴، ۵۶۶، ۵۷۱ ۸۱، ۹۳۱
بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۶۲ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، عراق، شیلی، فیلیپین، کانادا، بنگلادش، مالزی، بلژیک، سوئد، رومانی و پاکستان نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/05/15
13:05:09
5.0 / 5
961
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین