جزئیات تمدید بیمه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت

جزئیات تمدید بیمه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت

آزمایشگاه رادین: مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت، جزئیات تمدید پوشش بیمه ای بیمه شدگان در صندوق های بیمه سلامت را تشریح نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، داوود حاج قاسمعلی درباره آخرین وضعیت تمدید پوشش بیمه ای درصندوق های سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: بعد از توقف چاپ دفترچه، مردم برای دریافت پوشش بیمه ای و تمدید اعتبار مسیرهای متفاوتی در اختیار دارند. افراد برای اطلاع از تاریخ اعتبار پوشش بیمه خود می توانند با کد دستوری #۱۶۶۶* با پاسخ دهی به چند پیام، تاریخ اعتبار پوشش بیمه ای خودرا ببینند.
وی ادامه داد: برای افرادی که تاریخ اعتبار بیمه آنها تمام شده است؛ ساده ترین راه مراجعه به دفاتر پیشخوان بوده و این مراکز همچنان به این افراد خدمات را در تمدید تاریخ بیمه در تمامی صندوق ها ارائه می دهند.
وی اشاره کرد: از طرف دیگر می توان برای تمدید اعتبار به پنل خدمات غیر حضوری سازمان به آدرس bimehsalamat.ir رجوع کرد و در این سایت افراد گزینه تمدید پوشش خدمات بیمه ای را انتخاب می کنند، البته این مسیر برای افرادی برقرار است که بیمه رایگان دارند؛ یعنی حدود ۲۰ میلیون روستایی و ۷ میلیون نفر از افرادی که دارای بیمه سلامت همگانی هستند؛ می توانند از این طریق به تمدید پوشش بیمه ای خود اقدام نمایند.
حاج قاسمعلی، گفت: برای افرادی که خواهان بیمه ایرانیان یا بیمه شدگان صندوق کارکنان دولت برای تبعه ۳ هستند، باید جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند، همین طور برای بیمه شدگان سایر اقشار شامل خانواده شهدا، جانبازان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قراردادهای یکساله وجود دارد و جهت تمدید اعتبار پوشش بیمه ای این گروه ها، بیمه گذار اقدام و نیازی به مراجعه همه افراد به پیشخوان نیست.
بنابر اعلام پایگاه خبری بیمه سلامت، وی در خاتمه، اظهار نمود: جمعیت حدود ۲۸ میلیون نفری روستایی و بیمه سلامت همگانی که دفترچه رایگان داشته و تاریخ اعتبار دفترچه ابتدای سال جاری به اتمام رسید، سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه ای را تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ تمدید کرده است، این افراد قبل از اختتام این تاریخ می توانند با مراجعه به پنل خدمات غیر حضوری سازمان برای ۶ ماه بعد پوشش بیمه ای خودرا تمدید کنند.
منبع:

1400/05/16
20:41:04
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: امداد , بیمه , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین