عملیات جستجوی مفقودان سیل آوج و الموت ادامه دارد

عملیات جستجوی مفقودان سیل آوج و الموت ادامه دارد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین اظهار داشت: عملیات جستجوی سه تن از مفقودان در سیل آوج و الموت شرقی با حضور تیم های امدادی و آنست همچنان ادامه دارد.


حسن آصفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به عملیات جست و جوی مفقودان، اضافه کرد: بر اثر سیل در بخش الموت شرقی ۲ تن مفقود شده بودند که تیم های امدادی در راه روستای کوشکدشت به سمت قوره در و همین طور مسیر روستای باغ دشت تا روستای مزرعه در بخش الموت شرقی مبادرت به جست و جوی این افراد کردند که متأسفانه اثری از آنها پیدا نشد و عملیات جستجو ادامه دارد.
وی اضافه کرد: در شهرستان آوج نیز بر اثر سیل ۲ نفر شامل یک پیرمرد و یک نوزاد مفقود شده بودند که پیکر بی جان مرد ۶۰ ساله از اهالی روستای شهید آباد در عملیات جستجوی نیروهای هلال احمر پیدا شد.
آصفی اظهار داشت: عملیات جست و جو و نجات تیم سیلاب شهرستان آوج در محدوده سفیدکوه تا روستای وروق و همین طور تیم آنست مرکز استان در محدوده رودخانه روستای میلاق در شهرستان آوج جهت پیدا کردن فرد مفقودی دیگر انجام شد، که باتوجه به پیدا نشدن فرد مفقودی عملیات جستجو همچنان درحال پیگیری است.
آصفی با اعلان اینکه جمعیت هلال احمر استان، همه توان خودرا به کار گرفت تا این سیل و آبگرفتگی کمترین تلفات جانی را داشته باشد، اضافه کرد: ۶۴ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۲۰ تیم، خدمات امدادی لازم را به ۴۴۸ نفر از هموطنان در مناطق درگیر در سیل ارائه کرده و آنها را از مهلکه خطر دور کردند و از ۲۲ باب منزل مسکونی و ۲ واحد دامداری نیز تخلیه آب صورت گرفت.
آصفی اضافه کرد: رهاسازی سه دستگاه خودرو، اسکان اضطراری ۲۰ خانوار، تخلیه آب و انتقال مصدومان از دیگر خدمات ارائه شده به هم استانی های عزیز توسط نیروهای امدادی هلال احمر در سیل و آبگرفتگی اخیر بوده است.
وی به تغذیه اضطراری و توزیع اقلام زیستی و امدادی اشاره نمود و اظهار داشت: ۱۰۰ تخته پتو، ۴۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته و همین طور ۲۰ دستگاه چادر امدادی و اقلام غذایی و امدادی دیگر بین هم استانی های متاثر از سیل در شهرستان آوج و بخش الموت شرقی توزیع شد.
آصفی کسب رضایت مردم از خدمات خودرا بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: رضایت مردم از هلال احمر استان به جهت خدمات ارائه شده در سیل اخیر موجب افتخار این جمعیت است که با همکاری، همراهی و رشادت نیروها، امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان امکان پذیر شد.
سیل در آوج علاوه بر مفقودی ۲ نفر سبب مرگ سه تن دیگر شد و خساراتی به منازل مسکونی، تاسیسات برق، گاز و آب و راه وارد کرد.
در الموت شرقی نیز علاوه بر مفقودی ۲ نفر سبب بروز خسارت به شبکه آبرسانی، برق و گاز در منطقه شد.


1400/05/17
17:57:03
5.0 / 5
1051
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان آزمایشگاه رادین
آزمایشگاه رادین