پرداخت مطالبات سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی در تیرماه از جانب سازمان بیمه سلامت

پرداخت مطالبات سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی در تیرماه از جانب سازمان بیمه سلامت

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: در تیرماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۸۵ میلیارد تومان بابت اسناد ارسالی سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مهدی رضایی، اظهار داشت: نسخه الکترونیک یکی از راهکارهای اصلی تحقق سازمان الکترونیک بیمه سلامت بوده است که از سال ۹۹ به شکل جدی پیشرفت کار شروع شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون در میانه راه قرار داریم و پیشرفت فیزیکی کار در طول یک سال گذشته به صورت قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است؛ برپایه شاخص تبادل الکترونیکی اسناد سرپایی که نشانگر نسخه پیچی الکترونیکی است، در تیرماه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۸۵ میلیارد تومان بابت اسناد ارسالی سرپایی مراکز دولتی و غیر دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت شده است که معادل ۸۵ درصد میانگین اسناد سرپایی مدت مشابه می باشد.
وی تصریح کرد: این پرداخت از دو جهت حائز اهمیت می باشد، در درجه اول انجام تعهدات سازمان در پرداخت بموقع مطالبات مراکز عرضه دهنده خدمات سرپایی است که بعد از آخر هر ماه مطالبات خویش را دریافت می نمایند.
رضایی اظهار نمود: در وهله دوم از این جهت اهمیت دارد که برنامه الکترونیکی سازمان پیشرفت قابل قبولی دارد که حدود ۸۵ درصد اسناد سرپایی به صورت الکترونیکی تبادل می شود، ازاین رو پیشبینی ما این است که حداکثر ظرف سه ماه آینده ارسال اسناد الکترونیکی از جانب مراکز عرضه دهنده کاملا الکترونیکی خواهد شد.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، خاطرنشان کرد: علت تاخیر هم مراکز دولتی هستند، هم اکنون ارسال اسناد مراکز غیر دولتی بالای ۹۵ درصد به صورت الکترونیکی است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، وی اظهار داشت: ازاین رو می توانیم بیان نماییم با پیشرفت برنامه الکترونیکی که باعث تسهیل در ارسال اسناد و سرعت بخشیدن در رسیدگی همزمان به اسناد پزشکی می شود، سازمان بیمه سلامت هم اکنون در رسیدگی اسناد سرپایی و همینطور پرداخت مطالبات مراکز عرضه دهنده خدمات سرپایی با افتخار در بهترین شرایط قرار دارد.1400/05/18
23:52:18
5.0 / 5
1119
تگهای خبر: بیمه , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین