رئیس جمعیت هلال احمر:

موجودی واکسن در کشور از میزان تزریق بیشتر است

موجودی واکسن در کشور از میزان تزریق بیشتر است

رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر تداوم تأمین واکسن و داروی مورد نیاز هموطنان برای مقابله با کرونا اضافه کرد: حالا میزان موجودی واکسن در کشور از میزان تزریق بیشتر است و ورود هلال احمر در این حوزه آرامش جامعه را به دنبال خواهد داشت.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه شورای معاونین این جمعیت ضمن اشاره به ارتقاء جایگاه اجتماعی هلال احمر در دو سال گذشته اظهار داشت: تلاش و اهتمام مدیران جمعیت باید تقویت روند خدمات دهی به مردم باشد چونکه حادثه و بحران خبر نمی کند و در همه حال، آنچه که در جمعیت هلال احمر مهم می باشد، آمادگی بیشتر از پیش این جمعیت برای مواجهه و مقابله با حوادث و بحران هاست.
وی ابراز امیدواری کرد که پشتیبانی از هلال احمر در دولت جدید هم تداوم داشته و روند مثبت و رشد مضاعفی که در شارژ انبارها، تعمیر بالگردها و تجهیز انبارها پارسال شاهد بودیم، امسال هم ادامه یابد تا مردم به دور از دغدغه های مرسوم بتوانند در یک جامعه تاب آور، خدمات لازم را از جمعیت هلال احمر دریافت نمایند.
همتی با اشاره به اینکه اولویت کنونی جمعیت، خریداری سریع اقلام مورد نیاز انبارهای امدادی و دپوی آنها است چونکه با فرارسیدن پاییز، شرق و غرب کشور، آبستن حوادثی همچون بارش های پاییزی و سیل آسا خواهد، افزود: با حمایت دولت، هلال احمر می تواند بهترین اقدامات همچون تأمین واکسن و دارو را برای مردم داشته و هرجایی که نیاز است در کنار مردم حضور داشته باشد، چه در حوادث طبیعی و چه در حوادث و بحران های جهانی چون بیماری کووید ۱۹.
موجودی واکسن کرونا بیشتر از میزان تزریق است
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه این جمعیت عضوی از حلقه واردات واکسن به کشور به حساب می آید، تصریح کرد: همه دغدغه های واردات واکسن که هم اکنون بر دوش هلال احمر است، به آرامش هموطنانمان می ارزد. امیدواریم با حمایت های دولت، روند واردات تداوم داشته و همینطور هلال احمر با توانی که دارد بتواند در عرصه واکسیناسیون هم در کنار وزارت بهداشت، باری از دوش مردم بردارد تا تزریق واکسن از موجودی آن پیشی بگیرد. حالا میزان موجودی واکسن در کشور از میزان تزریق بیشتر است و ورود هلال احمر در این حوزه آرامش جامعه را به دنبال خواهد داشت.
اولویت کنونی هلال احمر دپوی اقلام امدادی در انبارهاست
همتی بعد از شنیدن گزارش خدمات هلال احمر در استان سیستان و بلوچستان هم با قدردانی از زحمات مدیران عامل استان ها تصریح کرد: اولویت کنونی در استان ها، خریداری سریع اقلام مورد نیاز انبارهای امدادی جمعیت و بسته های غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه و دپوی این اقلام در انبارهاست چونکه با فرارسیدن پاییز، شرق و غرب کشور، آبستن حوادثی همچون بارش های پاییزی و سیل آسا خواهد بود اما لازم است به مدیریت منابع در توزیع اقلام مورد نیاز امدادی هم توجه ویژه ای شود.
افزایش تعداد خانه های هلال تا ۹۰۰۰ خانه در سال ۱۴۰۰
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: امیدواریم با پیگیری های لازم، تعداد خانه های هلال در جمعیت هلال احمر تا آخر سال جاری به عدد قابل قبول ۹۰۰۰ خانه برسد. طرح نذرآب۴ هم با عنایت به پاک شدن نقاط قرمز در استانهای گرفتار خشکسالی با جدیت درحال پیگیری است.
همتی به راه اندازی داروخانه های هلال در بعضی استان ها پس از ۴۰ سال و یا دریافت مجوز راه اندازی داروخانه هلال در بعضی استان ها بعد از ۳۰ سال اشاره نمود و اظهار داشت: هلال احمر اهتمام ویژه ای بر رفع مشکلات دارویی مردم دارد و استفاده مردم از امکانات داروخانه های هلال در شرایط سخت فعلی، قابل ستایش است.
ضرورت مدیریت بهینه املاک و موقوفات در جمعیت
وی بر لزوم مدیریت بهینه املاک و موقوفات جمعیت هم تصریح کرد کرد و اضافه کرد: سند موقوفه هلال احمر همدان که سال ۱۳۲۰ به جمعیت وقف شده بود، در سال ۱۴۰۰ به ثبت رسید که لزوم دارد استفاده از مواهب این موقوفه و عمل به نیات واقف به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.
رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از ابلاغ بحث تملک سال ۱۴۰۰ در تیرماه، اتمام روند جذب نیروهای دارای درجه ایثار در سال ۹۹ و همینطور پیگیری جذب یکهزار نفر در جمعیت به شکل قانونی اظهار داشت: با پیگیری دبیرکل و معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت، احکام مبحث افزایش ۳۵ درصد فوق العاده ویژه کارکنان هم آماده است و برابر مقررات این مبادرت به شکل پلکانی انجام می شود.1400/05/22
21:56:26
5.0 / 5
1174
تگهای خبر: آرامش , امداد , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین