معاون گمرك به آزمایشگاه رادین اعلام كرد

ترخیص یکسره داروهای کرونا از پای پرواز

ترخیص یکسره داروهای کرونا از پای پرواز

معاون گمرک ایران اعلام نمود که در جلسه برگزار شده امروز معاونان دادستان با نمایندگان دستگاه ها و وزارت خانه های مختلف چندین تصمیم اتخاذ شد که یکی از آنها ترخیص هرچه سریع تر همه داروها و مواد اولیه دارویی در رابطه با کرونا تا آخر ساعات امروز و حمل یکسره آنها از پای پرواز مانند واکسن کروناست.


مهرداد جمال ارونقی در حاشیه بازدید معاونین دادستان تهران از انبارها و سردخانه های گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در جلسه امروز از این به بعد داروهای در رابطه با کرونا و مواد اولیه مورد نیاز در این حوزه مانند واکسن به صورت یکسره از پای پرواز حمل و ترخیص خواهد شد و مراحل اداری ترخیص کالا بعد از رسیدن آن به دست مراکز مورد نظر مانند بیمارستان ها، داروخانه ها و غیره انجام می گیرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تصمیمات اتخاذ شده در جلسه دادستانی با نمایندگان وزارت خانه های بهداشت، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و غیره که در محل گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) برگزار این بود که تا آخر هفته تکلیف همه اقلام دارویی (به غیر از کرونا) موجود در سردخانه های گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) روشن شود. بر این اساس مقرر شد تا شنبه هفته آینده آمار و ارقام در رابطه با همه کالاهای در رابطه با حوزه دارو و بهداشت و درمان استخراج شده و موانع ترخیص آن برطرف شود. از سویی دیگر کالاهای فراوانی به غیر از ملزومات بهداشتی و درمانی ماه هاست در گمرک باقی مانده که دادستانی دستور داد که تکلیف آنها را هم به یک ماه مشخص نماییم.

وی خاطرنشان کرد: گرچه همه کالاهایی که به گمرک وارد می شود باید هرچه زودتر ترخیص شود اما اقلام و کالاهای دارویی بخصوص در حوزه کرونا حتی یک روز هم نباید در گمرک باقی بمانند چون که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمانی به آن نیاز دارد، ازاین رو تصمیم گرفتیم تا دیگر هیچ دارویی بخصوص در حوزه کرونا در انبارهای گمرک تخلیه نشود و همه آنها از پای پرواز به صورت حمل یکسره ترخیص شود، ازاین رو همه صاحبان کالا از این به بعد می بایست در هنگام وارد شدن داروها و مواد اولیه دارویی در رابطه با کرونا در پای پرواز حضور داشته باشند و نسبت به ترخیص کالای خود در همان لحظه اقدام نمایند.
منبع:

1400/05/23
21:53:18
5.0 / 5
949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین