رییس جمعیت هلال احمر:

یک میلیون دز واکسن وارداتی امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد

یک میلیون دز واکسن وارداتی امروز به وزارت بهداشت تحویل داده شد

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر از تسریع واردات واکسن کرونا از جانب این جمعیت به کشور اطلاع داد و اظهار داشت: یک میلیون دز واکسن وارداتی امروز(یکشنبه) به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی اظهار داشت: چهاردهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر حاوی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دُز واکسن، امروز (یکشنبه) ۲۴ مرداد ماه، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.
رئیس جمعیت هلال احمر از واردات دومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب این جمعیت در یک هفته گذشته به کشور اطلاع داد و اظهار داشت: با واردات چهاردهمین محموله واکسن به کشور، هلال احمر هم تمام توان خویش را برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی به کار گرفته و این روند ادامه دارد.
همتی چگونگی واردات واکسن به کشور را توسط جمعیت هلال احمر شرح داد و اظهار داشت: این جمعیت به علت ماهیت بین المللی که عضوی از نهضت صلیب سرخ و هلال احمر بشمار می رود توانسته با کمک صلیب سرخ چین و حمایت دستگاههای مسئول در کشور، نسبت به عقد قرارداد و همینطور تعهدِ انجام قرارداد با شرکت تولید کننده برای تهیه ی واکسن کرونا اقدام نماید.
وی خاطرنشان کرد: واردات واکسن از چین به ایران همچون گذشته توسط هلال احمر انجام و محموله دریافتی در فرودگاه امام خمینی(ره) در آخرین گام به نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده می شود.
همتی با بیان این که واردات واکسن از جانب هلال احمر همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: در یک هفته گذشته دو محموله واکسن و در مجموع تابحال ۱۴ محموله شامل ۱۵ میلیون و ۹۶۰ هزار دُز واکسن کرونا توسط ۱۶ پرواز به کشور منتقل شده است.
رئیس هلال احمر ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص «تامین واکسن به هر شکل ممکن در کشور» اضافه کرد: جمعیت هلال احمر بنا بر رسالت خود و با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری، در شرایط سخت بیماری کرونا در کنار مردم و کادر درمان ایستاده و تا واکسیناسیون کامل جامعه، واردات واکسن را ادامه خواهد داد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، از آغاز انتشار کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون ۹۷ هزار و ۲۰۸ نفر از هموطنان جان خویش را از دست داده اند.
این ویروس طی این پنج خیز داشته و تلفات روزانه آن روز دوشنبه ۱۷ مرداد یک رکورد دست یافت و طی ۲۴ ساعت ۵۸۸ نفر جان خویش را از دست دادند.
خیز پنجم کرونا از آغاز تیر ماه از جنوب کشور به مرکز کشور شروع شد.
همچنین ۱۴ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۵۹۸ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۸۱۳ هزار و ۶۲۸ نفر هم دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۸ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۲۶ دُز رسید.
ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چندی قبل با استناد به یک برآورد بین المللی اخطار داد اگر به رعایت پروتکلهای بهداشتی بی اعتنایی شود تعداد تلفات ویروس کرونا به ۶۰۰ تا ۸۰۰ نفر در روز خواهد رسید.منبع:

1400/05/25
13:53:56
5.0 / 5
972
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین