وزن خودرا با هوش مصنوعی متعادل کنید

وزن خودرا با هوش مصنوعی متعادل کنید

تعدادی از محققان یکی از شرکت های فناور با توسعه هوش مصنوعی، ابزاری قدرتمند و علمی برای تناسب اندام پیاده سازی کرده اند که در آن میزان کالری مجاز روزانه فرد مشخص می شود و فرد را به وزن ایده آل می رساند.


دکتر ساسان سیفی، مدیر اجرائی این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا، ابزار عرضه شده برای تناسب سازی وزن افراد را ابزار "کالری شمار" دانست که نرم افزاری است که برمبنای هوش مصنوعی پیاده سازی شده است و طی آن رژیم غذایی را به کاربران برمبنای شرایط بدنی آنها ارائه می دهد.
وی با اعلان اینکه این نرم افزار، رژیم غذایی جدیدی به کاربران نمی دهد، بلکه میزان غذایی که فرد در روز مصرف می کند را برمبنای BMI آنها تنظیم می کند، تصریح کرد: تغییر وزن افراد برمبنای میزان کالری است که فرد طی یک روز با مصرف مواد غذایی مختلف، دریافت می کند و یا کالری هایی که برمبنای میزان فعالیت بدنی سوزانده می شود. این نرم افزار نیز میزان مواد غذایی و کالری مصرفی و میزان فعالیت بدنی را اندازه گیری می کند و فرد را به وزن مورد نظر می رساند.
سیفی با اعلان اینکه این نرم افزار در اختیار کاربران قرار دارد، اظهار داشت: هم اکنون این نرم افزار ۳۰۰ هزار کاربر فعال دارد و بصورت ماهانه بیش از ۲۲ میلیون بار کاربران اطلاعات خودرا در آن درج می کنند.
وی وجه تمایز این نرم افزار کالری شمار را با سایر موارد مشابه استفاده از هوش مصنوعی در آن دانست و اشاره کرد: این نرم افزار رایگان است و در نسخه پریمیوم آن، برمبنای سن کاربران، مکمل های غذایی پیشنهاد می شود، ضمن آنکه بخش یادآوری به آن اضافه شده تا برمبنای برنامه زمان بندی شده، صرف غذا به کاربران یادآوری می شود.1400/05/28
13:43:06
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: ابزار , رژیم غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین