هفتمین بیمارستان صحرایی در فارسان استان چهارمحال و بختیاری

هفتمین بیمارستان صحرایی در فارسان استان چهارمحال و بختیاری

آزمایشگاه رادین: دبیر کل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به انتشار کرونا و پر شدن تخت ها با بیماران کرونایی و مصوبه ستاد کرونای استان اظهار داشت: بیمارستان صحرایی و درمان اضطراری این جمعیت در فارسان افتتاح شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمد حسن قوسیان مقدم اظهار داشت: این بیمارستان برای ارائه خدمات فوریتی و بیمارستانی با ۳۷ تخت و تمام امکانات درمانی در مجاورت بیمارستان سیدالشهدا به راه افتاده است.
وی با اشاره به این که قبلا نیز ۲ چادر درمانی برای ارائه خدمات درمانی سرپایی به بیماران کرونائی در این بیمارستان فعال شد، اظهار داشت: این چادرهای درمانی در ۲ سایت و با ۱۲ تخت فعال شده و آماده ارائه خدمات سرپایی به بیماران کرونائی در این شهرستان است.
قوسیان مقدم با تاکید بر این که جمعیت هلال احمر آمادگی کامل را برای همراهی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در امتداد مقابله با ویروس کرونا اعلام نموده است، اضافه کرد: فعالیت قرارگاه عملیاتی کرونا نیز در جمعیت هلال احمر استان شروع شد.
وی از آمادگی این جمعیت جهت راه اندازی بیمارستان سریع الستقرار (RDH) در صورت نیاز در سایر مناطق استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آگاهی داد.
گفتنی است ۷ بیمارستان صحرایی هلال احمر در استانهای خراسان رضوی (دو بیمارستان در مشهد و سبزوار)، همدان، اصفهان، خراسان شمالی، مرکزی و چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده و بنا بر دستور رییس جمعیت هلال احمر در صورت اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشکی در استانها، این جمعیت برای برگزاری بیمارستان های صحرایی (RDH) در هر استان آمادگی دارد.


منبع:

1400/05/29
13:57:22
5.0 / 5
1003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین