تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا در هلال احمر استان ها

تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا در هلال احمر استان ها

به گزارش آزمایشگاه رادین جمعیت هلال احمر ایران اعلام نمود: در جهت لبیک به فرمایشات رهبر انقلاب در مورد انجام اقدامات فوری و عاجل به منظور کنترل ویروس کووید ۱۹، همینطور دستورات رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر، قرارگاه عملیاتی کرونا در هلال احمر استان ها تشکیل شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، در همین راستا مدیران عامل هلال احمر استانهای کشور در جلسات جداگانه ای به ارائه برنامه های خود پرداختند.
بنا بر گزارش هلال احمر، شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان لرستان آمادگی کامل خودرا برای مبارزه، کنترل و واکسیناسیون هموطنان اعلام نمود.
رضایی مدیرعامل هلال احمر استان لرستان اظهار داشت: طرح های نذر سلامت و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی جهت کنترل ویروس کرونا با جدیت بیشتری ادامه پیدا می کند.
برگزاری اولین قرارگاه عملیاتی کرونا در هلال احمر زنجان
نخستین جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا در هلال احمر استان زنجان نیز با حضور قاسم موسوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اجرا شد. موسوی در این نشست گفت: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی توسط اعضای جوانان و داوطلبان هلال احمر که از سال قبل شروع شده است، در قالب تیم های ناظران سلامت تداوم می یابد.
وی افزود: علاوه بر این، طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی توسط معاونت جوانان در مراسم های مذهبی دهه اول ماه محرم در سطح استان اجرا می شود.
تشکیل ستادهای مردمی مقابله با کرونا بمنظور جذب کمک های مردمی و پشتیبانی، توسعه بانک امانات تجهیزات پزشکی بمنظور ارائه خدمات رایگان و تامین اکسیژن مورد نیاز برای بیماران کرونائی، برگزاری بیمارستان RDH سریع الاستقرار توسط هلال احمر در صورت اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی استان نیز از دیگر مباحث مورد تاکید در این نشست بود.
هلال احمر خوزستان، خودرا در قبال حفظ سلامت آحاد جامعه مسئول می داند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان هم در نشست فوق العاده قرارگاه مقابله با ویروس کرونا در این جمعیت با اشاره به کارهای انجام شده، از بهره گیری از تمام توان این جمعیت در مهار موج جدید همه گیری ویروس کرونا و همکاری با کادر بهداشت و درمان آگاهی داد.
دکتر علی خدادادی در این جلسه اظهار داشت: هلال احمر استان خوزستان از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا بعنوان معین دانشگاه های علوم پزشکی خودرا در قبال حفظ سلامت احاد جامعه مسئول دانسته و از تمام ظرفیت ها دراین زمینه بهره برده است.
وی توضیح داد: تجهیز و فعال سازی بیمارستان آیت الله طالقانی سابق برای پذیرش و بستری بیماران مبتلا به کووید۱۹ سرریز از سایر مراکز درمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و برمبنای مصوبه شورای تامین استان و تفاهم نامه با دانشگاه علوم پزشکی، راه اندازی مرکز آزمایشگاهی تشخیص مبتلاشدن به ویروس کرونا (PCR)، مشارکت گسترده در طرح شهید سلیمانی در بخش های حمایتی، نظارت، رهگیری و واکسیناسیون، فعال سازی ۲۲ بانک امانات تجهیزات پزشکی در استان، توزیع گسترده بسته های غذایی و بهداشتی بین گروه های هدف، توزیع داروهای بیماران کرونائی در داروخانه، اختصاص فضای سینما هلال به مرکز واکسیناسیون عمومی، اجرای طرح های آمران، ناظران و نذر سلامت خادمان حسینی، برگزاری ایستگاه های گسترده غربالگری، همکاری با اورژانس جهت پوشش عملیاتی فوریت های پزشکی باتوجه به اختصاص قسمتی از آمبولانس های مرکز ۱۱۵ به امر انتقال بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و تب سنجی و آزمایش تشخیصی PCR و رپید در مرزهای شلمچه و چذابه برمبنای مصوبه ستاد کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آبادان و اهواز همچون این ظرفیت هاست.
تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا در استان آذربایجان شرقی
نخستین جلسه قرارگاه استانی ستاد کرونا در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی هم تشکیل شد.
صمد شریفی جانشین مدیرعامل در این نشست اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان در این راستا مبادرت به تشکیل ستاد کرونا استانی کرده و تمامی ظرفیت های امدادی و درمانی خودرا جهت مهار کرونا بسیج خواهدنمود.
برگزاری جلسه اضطراری شورای معاونین هلال احمر استان ایلام
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هم با اشاره به فعالیت قرارگاه عملیاتی کرونا در سطح استان بر توجه ویژه به موارد زیر اشاره کرد: تداوم فعالیت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی طبق روال گذشته و ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی به جامعه هدف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج و سپاه پاسداران، اجرای طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی (۲) با محوریت معاونت جوانان، تشکیل ستادهای مردمی مقابله با کرونا با محوریت معاونت امور داوطلبان بمنظور جذب کمک های مردمی و پشتیبانی، استفاده از بانک امانات تجهیزات پزشکی و توسعه آن جهت ارائه خدمات رایگان به بیماران با بهره گیری از ظرفیت خیرین، تولید محتوای آموزشی پیش گیری از کرونا، تداوم حضور و همکاری جمعیت هلال احمر در طرح غربالگری مسافران در پایانه مرزی مهران با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان، تیم بندی و تقسیم کار پرسنل، تیم بندی امدادگران و تیم های توانای خواهران در سطح شعب استان به جهت آمادگی لازم برای حضور در مراکز واکسیناسیون و زیر نظر شبکه های بهداشتی، تهیه بسته های معیشتی با همکاری خیرین توسط معاونت داوطلبان استان، پرداخت کمک هزینه های درمانی به بیماران نیازمند و به خصوص بیماران کرونائی در سطح استان با هماهنگی با روسای بیمارستان های سطح استان و واحد مددکاری بیمارستان ها.
فعال شدن قرارگاه عملیاتی مقابله با ویروس کرونا در هلال احمر اصفهان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان نیز در نشست قرارگاه مقابله با ویروس کرونای جمعیت هلال احمر استان اصفهان از بهره گیری از تمام توان و ظرفیت این جمعیت در پاسخگویی به نیازهای مردم برای مهار موج جدید همه گیری کرونا آگاهی داد.
در این جلسه محمدهاشمی با بیان آمادگی جمعیت هلال احمر برای کمک به کادر درمان استان و همین طور فراخوان اعضای داوطلب خدمت بمنظور تسریع در روند واکسیناسیون، بر ضرورت ادامه کارهای جاری و گسترش سطح کمی و کیفی فعالیت ها در حوزه مقابله با بیماری کرونا تا مهار قطعی این همه گیری اصرار کرد.
آمادگی هلال احمر خراسان جنوبی برای تسریع واکسیناسیون عمومی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در نشست فوری قرارگاه عملیاتی کرونای این جمعیت اظهار داشت: به دنبال گستردگی کرونا در کشور و پیک پنجم، جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی آمادگی دارد در امتداد واکسیناسیون عمومی با هدف کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع پروسه واکسیناسیون شهروندان تمام ظرفیت های خودرا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دهد.
محمدرضا رضایی در نشست فوری تشکیل قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در این استان اظهار داشت: هلال احمر در صورت تامین داروی مورد نیاز بیماران کرونائی، آمادگی دارد ساعات کار داروخانه این جمعیت را افزایش دهد.
وی با اشاره به اجرای طرح ناظران سلامت شهید سلیمانی در استان، اضافه کرد: از شروع اجرای این طرح تا کنون یک هزار و ۹۴۴ تیم حدود ۱۷ هزار و ۴۰۷ مکان عمومی را مورد بررسی قرار داده است. طی این مدت ۳۹ هزار و ۴۵۳ نفر از خدمات طرح ناظران سلامت شهید سلیمانی بهره مند شده اند.
رضایی با اشاره به این که اجرای طرح نذر سلامت ۲ به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم، عنوان کرد: برای اجرای این طرح تا حالا ۲۲ هزار ماسک برای توزیع بین عزادارن توسط خیرین تهیه شده است و همین طور ۴۰۰ نفر از جوانان هلال احمر در مراسم ۷۰ هیات مذهبی بمنظور پیاده سازی شیوه نامه های بهداشتی همکاری می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اجرای طرح کمک های مومنانه از شروع سال جاری با توزیع ۸ هزار بسته معیشتی و ۷۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان متاثر از بیماری کرونا آگاهی داد و اضافه کرد: در طول این مدت ۸۷۰ نفر از خدمات ۱۴ بانک امانات تجهیزات پزشکی نیز بهره مند شده اند.
رضایی با اعلان اینکه دوره های آموزشی آنلاین با محتواهای آموزشی در رابطه با بیماری کرونا برای بیش از ۱۴ هزار نفر برگزار شده است؛ اظهار داشت: طراحی و انتشار محتوای آموزشی مرتبط در قالب ۳۵ پوستر، مجموعه اینفوگرافی، کلیپ و موشن گرافی بین جامعه مخاطب هلال احمر از دیگر اقدامات بوده است.
راه اندازی قرارگاه عملیاتی کرونا در آذربایجان غربی
با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون انجام اقدامات فوری و عاجل دستگاه های اجرائی کشور به هر نحو ممکن جهت کنترل شیوع گسترده ویروس کرونا و همین طور دستور ریاست محترم جمهور و ریاست محترم جمعیت، بامداد روز شنبه جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با محوریت فعالیت قرارگاه عملیاتی کرونای هلال احمر استان تشکیل شد و اعضای جلسه ضمن ارائه گزارش از عملکرد حوزه خود در این قرارگاه، آمادگی کامل را جهت عملیاتی کردن دستورالعمل قرارگاه ستاد کرونا اعلام نمودند.
امیر جعفرزاده مدیرعامل این جمعیت اظهار داشت: همه حوزه ها و معاونت های جمعیت هلال احمر استان با کلیه ظرفیت های سازمانی، پرسنلی وبابهره گیری از توان اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبانی که تخصص لازم جهت ارائه خدمات پیشگیرانه به ملت عزیز و خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا را دارند؛ سازماندهی می شوند تا در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی جهت هرگونه همکاری و فعالیت وارد عمل شوند.
جعفرزاده اظهار داشت: طرح های نذر سلامت و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و کنترل و غربالگری کرونا در مبادی مرزی، درصورت لزوم تقویت و با جدیت بیشتری ادامه خواهند یافت و شارژ بسته های بهداشتی انبارهای امدادی و ارائه خدمات دارویی به بیماران کرونائی در داروخانه ها و استفاده از ظرفیت خیرین، پیگیری و در امتداد کنترل هرچه بیشتر کرونا بکارگیری می شود.
توزیع بسته های غذایی و بهداشتی و توسعه تجهیزات بانک امانات پزشکی به همت هلال احمر گلستان
جلسه فوق العاده شورای معاونین در هلال احمر گلستان با حضور تمامی اعضا تشیکل شد و بر طبق پیگیری ۱۹ مصوبه فوری جمعیت هلال احمر، درباب بهره مندی از ظرفیت ها در برای کمک به عدم شیوع بیش از پیش دلتا کرونا در سطح جامعه بحث و تبادل نظر و قرار شد طرح ناظران سلامت همگام با طرح شهید سلیمانی که از سال قبل برای پایش سلامت مردم و اصناف شروع شده همچنان با قوت بیشتر ادامه یابد و همزمان با آن طرح نذر سلامت با خادمان حسینی در هیات های مذهبی برای رعایت پروتکلهای بهداشتی در آیین های عزاداری محرم انجام و مردم نسبت به رعایت دقیق دستورالعمل ها حساس سازی شوند.
امدادگران، جوانان و داوطلبان و اعضای کانون های دانشجویی هم در مراکز واکسیناسیون حضور یافته و با شبکه بهداشت همکاری می کنند. علاوه بر این جوانان این جمعیت در ورودی و خروجی برخی شهرها با هماهنگی دستگاه های مربوطه به کنترل تردد خودرو ها و پایش سلامت سرنشینان آنها، کمک می کنند.
تشکیل ستادهای مردمی مقابله با کرونا، پشتیانی مردمی برای تهیه بسته های معیشتی را تامین می کند.
گفتنی است بانکهای امانات تجهیزات پزشکی با بهره گیری از ظرفیت خیرین کپسول اکسیژن رایگان در اختیار بیماران مبتلا به کرونا می گذارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سمنان: پاسخگویی به نیازهای مردم برای مهار موج جدید همه گیری کرونا
مظفر محمدخانی در نشست قرارگاه مقابله با ویروس کرونای این جمعیت از بهره گیری از تمام توان و ظرفیت هلال احمر استان در پاسخگویی به نیازهای مردم برای مهار موج جدید همه گیری کرونا آگاهی داد.
محمدخانی اظهار داشت: تداوم و افزایش کمی وکیفی فعالیت قرارگاه عملیاتی کرونا درسطح استان، تداوم فعالیت طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مطابق روال گذشته و ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی به جامعه هدف با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج و سپاه پاسداران، اجرای طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی با محوریت معاونت جوانان، تشکیل ستادهای مردمی مقابله با کرونا با محوریت معاونت امور داوطلبان بمنظور جذب کمک های مردمی و پشتیبانی همچون اقدامات جمعیت هلال احمر استان دراین زمینه می باشد.
محمد خانی همین طور اشاره کرد: استفاده از بانک امانات تجهیزات پزشکی و توسعه آن جهت ارائه خدمات رایگان به بیماران با بهره گیری از ظرفیت خیرین، تولید محتوای آموزشی پیش گیری از کرونا، تیم بندی امداد گران وتیم های توانای خواهران در سطح شعب استان به جهت آمادگی لازم، انجام مقدمات خرید بسته های۷۲ ساعته جهت تقویت انبارهای امدادی، تهیه بسته های معیشتی با همکاری خیرین توسط معاونت داوطلبان استان، پرداخت کمک هزینه های درمانی به بیماران نیازمند و خصوصاً بیماران کرونائی در سطح استان از با اهمیت ترین موارد مطرح شده در این نشست بودند که تصمیمات لازم دراین زمینه اتخاذ گردید.
قرارگاه عملیاتی کرونا در جمعیت هلال احمر استان فارس آماده هرگونه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی است
صبح روز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه جمعیت هلال احمر فارس قرارگاه عملیاتی کرونا را در ستاد استانی و با حضور شورای معاونین این جمعیت برگزار کرد.
جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در این جلسه اضطراری بر بهره گیری از تمام توان و ظرفیت این جمعیت در پاسخگویی به نیازهای مردم برای مهار موج جدید همه گیری کرونا اصرار کرد.
سید محمدرضا افضلی بیان کرد: باتوجه به فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، معاونت جوانان نظارت بیشتری بر اجرای پروتکلهای بهداشتی در مراسم مذهبی داشته باشد و محتواهای آموزشی و بروشورهای پیش گیری از کرونا در تمامی مکان های عمومی استان و فضای مجازی منتشر شود.
افضلی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر فارس از شروع شیوع ویروس کرونا همیشه تلاش نموده است تا در این راستا ضمن ایفای مسئولیت های اجتماعی خود از تمام ظرفیت های موجود در حوزه مقابله با این پدیده و همکاری با سایر دستگاه های مربوطه استفاده نماید.
وی بر تداوم همکاری جمعیت هلال احمر فارس با دانشگاه علوم پزشکی در امتداد مقابله با کرونا تاکید و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر استان فارس کلیه ظرفیت های فیزیکی، پرسنلی همچون اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبانی که توانایی و تخصص لازم جهت ارائه خدمات پیشگیرانه به عموم مردم و خدمات درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونا را دارند؛ فراخوان کرده تا در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را داشته باشند.
افضلی در آخر اظهار داشت: طرح نذر سلامت همراه با خادمان حسینی در مراسم مذهبی و عزاداری ها و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، از برنامه های جمعیت فارس در در حال انجام می باشد.
افزایش خدمات دارویی و درمانی در هلال احمر خراسان شمالی
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ضمن اعلام راه اندازی قرارگاه مبارزه با کرونا در این استان اظهار داشت: برنامه های عملیاتی در جمعیت هلال احمر استان پیگیری خواهد شد و مرکز ۱۶ ساعته تست کرونا در درمانگاه جمعیت هلال احمر بزودی راه اندازی می شود.
ابوالفضل محبان افزود: تعداد تیم های نذر سلامت و خادمین حسینی ۲ جهت ارائه خدمات به عزاداران حسینی در هیات های مذهبی استان تقویت می شود و نسبت به تهیه و توزیع بروشور و محتوای آموزشی اقدام خواهد شد.
وی اضافه کرد: با تشکیل مجمع خیرین و کمیته مردمی در زمینه داوطلبان جمعیت هلال احمر، مشارکت های مردمی را برای کمک به به مراکز درمانی افزایش خواهیم داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی اظهار داشت: در جهت رفاه حال مردم برای دریافت داروهای کرونا ساعت کار داروخانه تا ساعت ۲۳ شب بالا رفته و همین طور درمانگاه جهت ارائه خدمات درمانی در روز جمعه و روزهای تعطیل بصورت کشیک دایر است.
تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان
در پی فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و دستور رییس جمعیت هلال احمر، قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با حضور شورای معاونین این جمعیت انجام شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان اظهار نمود: جمعیت هلال احمر از شروع همه گیری شیوع ویروس کرونا همیشه در جبهه های مختلف در کنار مدافعان سلامت و سایر دستگاه های مسئول در حوزه کنترل و پیشگیری فعالیت دارد.
سلحشور اظهار داشت: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد تا در صورت اضطرار با برگزاری بیمارستان های صحرایی و استفاده از ظرفیت سالن های چند منظوره خود جهت خدمات رسانی به بیماران کرونائی همکاری داشته باشد.
همچنین در شامگاه یکشنبه ۲۴ مرداد، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان از پست های کنترل مبادی ورودی شهرستان بندرعباس بازدید کرد.
قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا استان بوشهر تشکیل شد
در تاریخ سه شنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۰ قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا جمعیت استان تشکیل شد.
غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با تسلیت ایام دهه اول محرم اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از شروع شیوع ویروس کرونا در طرح های مختلف آن همچون طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کنترل و غربالگری کرونا، طرح نذر سلامت، تهیه و توزیع بسته های معیشتی ویژه متأثران از کرونا و همین طور تعداد اقلام بهداشتی ویژه بیماران خاص اقدام نموده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر عنوان کرد: دو مرکز تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹ در شهر بوشهر و شهر برازجان به راه افتاده است که خدمات واکسیناسیون کوئید ۱۹ را برای شهروندان انجام می دهد جمعیت هلال احمر همیشه در ایام سخت در کنار لطمه دیدگان بود و هست و اکنون هم که جامعه نیاز به حضور جمعیت هلال احمر دارد با تمام ظرفیت و توان کارکنان اعضای داوطلبان جوانان امدادگران پای کار هستند و خدمات مختلفی را انجام می دهند.


منبع:

5.0 / <5
1064
1400/05/30
13:42:46
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین