بازدید دبیرکل هلال احمر از بیمارستان صحرایی استان تهران

بازدید دبیرکل هلال احمر از بیمارستان صحرایی استان تهران

دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال احمر روز جمعه از بیمارستان صحرایی شهرستان بهارستان استان تهران بازدید نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم در بازدید از بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر در شهرستان بهارستان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بلافاصله پس از فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور ۱۹ ماده ای رییس جمعیت برای به کارگیری همه ظرفیت برای کنترل بیماری کرونا در کشور، در هفته گذشته مبادرت به راه اندازی بیمارستان های صحرایی در ۶ استان کشور کرد.
وی با اعلان اینکه بیمارستان های سریع الاستقرار جمعیت هلال احمر با در خواست دانشگاه های علوم پزشکی استانها صورت می گیرد، اظهار داشت: در استانهای اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و همدان، چهارمحال وبختیاری و مرکزی بیمارستان های صحرایی برپاشده است و امروز هم در استان تهران و شهرستان بهارستان مستقر شده است.
قوسیان مقدم افزود: بیمارستان شهرستان بهارستان با جمعیتی در حدود ۷۰۰ هزار نفر عملاً نمی تواند پاسخگوی نیاز بیماران باشد بنا بر این جمعیت هلال احمر، چادرهای بیمارستان صحرایی را در کنار بیمارستان برپا کرد، همه این تلاش ها برای این است که از بار بیماران در بیمارستان ها بکاهد تا کادر درمان بتوانند آسان تر و باکیفیت مناسبی به بیماران خدمات ارائه نمایند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در این بیمارستان ها بستری های موقت انجام می شود و در کنار این ها در بعضی استانها مراکزی را با کمک چادرهای بزرگ راپال برای انجام امور تزریقات آماده کردیم که بیمار بعد از دریافت دارو به این بیمارستان ها مراجعه می کند تا در محیط بهداشتی به او رسیدگی شود.
بیمارستان صحرایی جمعیت هلال احمر با ۳۰ تختخواب مجهز به کپسول اکسیژن و اکسیژن ساز در شهرستان بهارستان استان تهران، در محوطه بیرونی بیمارستان حضرت امام حسین (ع) این شهر مستقر شده تا پاسخگوی نیاز بیماران در این شهرستان باشد.


1400/06/01
09:31:54
5.0 / 5
982
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین