شروع به کار بخش تزریق داروی رمدسیویر، در مرکز روانپزشکی رازی

شروع به کار بخش تزریق داروی رمدسیویر، در مرکز روانپزشکی رازی

آزمایشگاه رادین: بخش سرپایی تزریق داروی ˮرمدسیویرˮ در مرکز آموزشی ـ درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاح این بخش درمانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری، رییس بنیاد شهید شهر ری، معاون امورمالی استانداری تهران، مسئول درمانگاه بیمارستان طالقانی تهران، عضو هیات مدیره جامعه خیران حامی معلولان کشور و جمعی دیگر از خیران کشور حضور داشتند.
این بخش درمان سرپایی بیماران کرونائی، با ۵۰ تخت بستری موقت که امکان افزایش خواهد داشت و ظرفیت پذیرش روزانه بیش از یک صد بیمار، بغیر از بخش های بستری بیمارستان روانپزشکی رازی واقع شده است و با فعالیت کادر درمان شامل پزشک متخصص، پزشک عمومی، پرستاران و بهیاران، خدمات تزریق داروی تجویزی پزشک و انجام آزمایش های لازم را به بیماران مراجعه کننده به این بخش، ارائه می دهد.
این بخش تزریق رمدسیویر که تحت پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و تحت نظارت وزارت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند، هر روز حتی روزهای تعطیل، از ساعت ۸ بامداد تا ۱۵ به بیماران کرونائی خدمت رسانی می کند.
دکتر حمیدرضا خانکه رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اظهار داشت: گرچه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، بر طبق رسالت و وظیفه ذاتی، می تواند نقشی در درمان بیماران کرونائی نداشته باشد، اما با هماهنگی دکتر زالی فرماندهی ستاد مقابله با کرونا تهران، و به همت پزشکان، پرستاران و کارکنان مرکز روانپزشکی رازی و دیگر مراکز درمانی، در مدت کوتاهی به طور داوطلبانه و با همکاری یکدیگر، نسبت به تجهیز و راه اندازی بخش سرپایی تزریق داروی رمدسیویر اقدام نمودند.
وی اشاره کرد که این بخش، از هفته آتی داروی رمدسیویر را در قالب بیمه ها، در اختیار بیماران قرار می دهد تا ضمن کاهش حجم مراجعات به بیمارستانهای دولتی، سهولت و تسریع در کار تزریق دارو برای بیماران نیازمند ساکن در مناطق امین آباد و شهر ری، ایجاد شود.
رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، منابع مالی این دانشگاه را حمایت کننده هزینه های این بخش درمانی عنوان نمود و اضافه کرد: مقرر است با حمایت معاون درمان وزارت بهداشت، دارو و هزینه های درمانی بیماران مراجعه کننده به این بخش، تامین گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ در ادامه، غلامرضا نوفرستی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری و رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، این بخش سرپایی درمان بیماران کرونائی را افتتاح و در جریان چگونگی روند درمان این بخش قرار گرفتند. سپس، در نشستی که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد، دادستان عمومی شهرستان ری و خیران شرکت کننده، حمایت کامل خود از تداوم فعالیت این بخش و توسعه آنرا اعلام نمودند.
لازم به ذکر است؛ مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، در منطقه امین آباد شهر ری واقع شده است، و تحت پوشش دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی که همچون دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، فعالیت می کند.
منبع:

1400/06/03
20:58:11
5.0 / 5
964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین