رئیس هلال احمر خبر داد:

تولید ۳ میلیون سرنگ و ارائه خدمت به ۶۸۱ هزار نفر در تعطیلات کرونائی

تولید ۳ میلیون سرنگ و ارائه خدمت به ۶۸۱ هزار نفر در تعطیلات کرونائی

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که جمعیت در تعطیلات کرونائی با همه توان در کنار مردم حضور داشت، از تولید سه میلیون عدد سرنگ و ارائه خدمات به بالای 681 هزار نفر در این بازه زمانی آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی درباب اهم کارهای جمعیت در بازه زمانی ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه تعطیلات کرونائی اظهار داشت: پیرو مصوبات قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، خدمات جمعیت در واحدهای درمان اضطراری، مراکز واکسیناسیون و داروخانه ها تقویت شد و در روزهای تعطیل سراسری از روز ۲۵ مرداد تا اختتام روز ۳۰ مرداد با تمام توان به مردم خدمت رسانی شد.
وی اضافه کرد: در طول این مدت به ۶۸۱ هزار نفر خدمت رسانی شد. در همین راستا از ۳ هزار و ۷۸۶ نفر استفاده و هفت بیمارستان RDH نیز افتتاح شد. هلال احمر در عرصه تزریق واکسن نیز ورود کرد و در ۱۱۳ مرکز واکسیناسیون تجمعی دانشگاه ها به ارائه خدمت پرداخت. همین طور ۱۵ مرکز واکسیناسیون توسط هلال احمر افتتاح شد تا روند واکسیناسیون تسهیل شود و این آمادگی در مجموعه ما وجود دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت بر تعداد این مراکز افزوده شود.
همتی اشاره کرد: حالا پنج مرکز درمانی جمعیت هلال احمر بعنوان مرکز تخصصی درمان کرونا فعالیت می نمایند. از طرف دیگر حدودا همه ظرفیت بیمارستان نورافشار برای بیماران کرونائی اختصاص داده شده است. ورودی اورژانس در ۶ روز در این بیمارستان ۱۶۹۱ مورد بوده که ۱۶۵۲ نفر بعد از درنوردیدن مراحل درمانی ترخیص شده اند و از این تعداد ۳۹ نفر همچنان بستری هستند. ۷۸۷ نفر از مراجعین در این بازه زمانی به بیمارستان نورافشار خدمات تصویربرداری دریافت کرده و به ۱۲۲۵ نفر خدمات آزمایشگاهی ارائه شده است. خوشبختانه در این بازه زمانی میزان مرگ و میر در بیمارستان نورافشار به صفر رسید.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: داروخانه های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی طی روزهای گذشته و تعطیلات کرونائی در روزهای تاسوعا وعاشورای حسینی بدون تعطیلی و بی وقفه به بالای ۵ هزار و ۲۹۲ هموطن خدمات دارویی ارائه کردند. تنها مشکل اساسی که در زمینه خدمات رسانی موجب ایجاد ازدحام مراجعین شده بود قطع سامانه های شرکت های بیمه بود که این حوزه نیز ساماندهی شد. همین طور در ۱۳ داروخانه ساعت خدمات رسانی نیز بالا رفته است تا شهروندان براحتی بتوانند داروهای مورد نیاز خودرا تامین کنند.
همتی درباب سایر کارهای هلال احمر در روزهای تعطیلات کرونائی اظهار داشت: در این بازه زمانی و بعد از تشکیل و اعلام مصوبات جلسه قرارگاه مبارزه با کرونا، سه میلیون سرنگ در مجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در انواع مختلف تولید و سبب شد تا در این عرصه نیز کشور با کمبودی مواجه نشود. همین طور در تعطیلات اخیر ر سه مرحله سه میلیون و ۳۳۰ هزار دز واکسن وارد و نقش موثری بر عدم توقف روند واکسیناسیون در کشور ایفا شد.


1400/06/05
23:52:11
5.0 / 5
1033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین