دكتر زالی:

تا حالا هیچ نمونه از سویه لامبدا در تهران و کشور شناسایی نشده است

تا حالا هیچ نمونه از سویه لامبدا در تهران و کشور شناسایی نشده است

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از عدم کشف سویه جدید لامبدا در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا هیچ نمونه ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه تا حالا هیچ نوع شواهد آزمایشگاهی، بالینی و بیمارستانی از کشف ویروس لامبدا در تهران و سایر استان های کشور گزارش نشده است.
وی با اشاره به شناسایی سویه لامبدا در۴۰ کشور جهان خاطرنشن کرد: گرچه این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما نیز سرایت کرده است اما خوشبختانه تا حالا نه از نظر تظاهرات بالینی و نه از نظر بررسی های آزمایشگاهی شواهدی دال بر وجود این ویروس جهش یافته در کشورمان دیده نشده است.
دکتر زالی باتوجه به اینکه انتشار بوسیله مرزها صورت می گیرد اشاره کرد: کنترل مرزها و ترددها با اهمیت ترین موضوع در پیش گیری از ورود این سویه جدید است. بدین سبب اعمال محدودیت های جدی تر در مرزهای کشور و به ویژه انجام قرنطینه های هوشمند در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی بسیار اهمیت دارد.
وی اشاره کرد که در ستاد ملی کرونا نیز این هفته موضوع کنترل مرزها مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت و قرار شد که اقدامات حفاظتی بیشتری در مرزهای هوایی و زمینی اعمال شود.
دکتر زالی ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای تمامی بیماران مبتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد که با اعمال محدودیت های بیشتر و فراهم سازی قرنطینه ها در مبادی ورودی کشور بتوانیم با ورود این سویه جدید مقابله نماییم و هموطنان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.1400/06/09
10:20:28
5.0 / 5
1069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین