تولید بیشتر از ۵۰ میلیون سرنگ در هلال احمر

تولید بیشتر از ۵۰ میلیون سرنگ در هلال احمر

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از تولید بیشتر از ۵۰ میلیون سرنگ از ابتدا تا آخر مرداد سالجاری در مجموعه تدارکات پزشکی این جمعیت اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، علیرضا عسکری اظهار داشت: سازمان تدارکات پزشکی علاوه بر واردات واکسن کرونا از شرکت بین المللی سینوفارم چین، درحال رایزنی و مذاکره با کمپانی های معتبر دیگر همچون اسپوتنیک روسیه، جانسون اند جانسون هلند، کانسینو بایولاجیکس چین و آسترازنکا انگلستان است که با عنایت به حساسیت مبحث بمحض پیشرفت در مذاکرات، گزارشات نتایج حاصله عرضه خواهد شد.
وی اضافه کرد: سازمان تدارکات پزشکی در جهت کاهش ازدحام مراجعان به داروخانه مرکزی به ایجاد فضایی جداگانه در داروخانه فوق تخصصی و تک نسخه ایی برای عرضه خدمات بهتر برای بیماران کرونایی اقدام نموده است. تهیه و تأمین داروهای کرونا به صورت ویژه با خدمات رسانی ویژه به بیماران کرونایی با رعایت پروتکل ها و حفظ فاصله گذاری در حال انجام می باشد و این داروخانه ها تا آخرین ساعات شب هم به خدمت رسانی می پردازند.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران از ابتدا تا ۲۳ مرداد ماه ۱۴۰۰ موفق به تولید بیشتر از ۴۷ میلیون عدد سرنگ در اندازه های ۲، ۵ و ۱۰ میلی لیتری دو تکه، سه تکه و سرنگ انسولین شده که این رقم بعد از تشکیل و اعلام مصوبات جلسه قرارگاه مبارزه با کرونا در ستاد، با رشد سه میلیون عددی تا آخر مرداد ماه ۱۴۰۰ به بیشتر از ۵۰ میلیون عدد انواع سرنگ رسیده است. این تولیدات سبب گشته است تا قسمتی از دغدغه ها در عرصه تجهیزات پزشکی کاهش پیدا کند و خدمات رسانی به شهروندان در اوج کرونا با خیالی آسوده تر صورت گیرد.منبع:

1400/06/11
10:35:18
5.0 / 5
1112
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین