دبیركل جمعیت هلال احمر كشور:

تقویت تجهیزات امدادی هلال احمر برای خدمات مطلوبتر لازم است

تقویت تجهیزات امدادی هلال احمر برای خدمات مطلوبتر لازم است

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت:  این نهاد در مقایسه با 10 سال قبل در بخش های امداد و نجات هوایی، بالگرد، حمل و نقل، به روز شدن تجهیزات و امکانات امدادی رشد خوبی داشته است و الان تقویت آنها برای خدماتی دهی مطلوبتر ضروری می باشد.


محمدحسن قوسیان مقدم روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در گرگان با اشاره به حضور نماینده فدراسیون بین المللی این مجموعه (عطا دوران) در ایران اظهارداشت: بررسی های این نماینده و حضور و بازدیدش از امکانات ما، نشان میدهد که در منطقه خاورمیانه هیچ یک از اعضای این فدراسیون همپای ایران نیست.
وی اضافه کرد: هیچ نهادی مانند هلال احمر ایران در منطقه کارهایی همچون امداد هوایی، امداد جاده ای، مراکز درمان توانبخشی ندارد.
وی بیان کرد: وجود کانون های جوانان دانشجویی و دانش آموزی در دانشگاه ها و مدارس و همین طور عضویت خیرین، متخصصین و هنرمندان در هلال احمر ایران، در منطقه کم نظیر و حتی بی نظیر است.
به گفته قوسیان مقدم مجموعه هلال احمر جمهوری اسلامی بزرگترین مجموعه امدادی و خدماتی در خاورمیانه است.
وجود ۵۰۰ پایگاه و امداد هوایی و ۲۴ بالگرد هلال احمر در کشور
دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه نهادر در زمینه های مختلف همچون درمان در بحث کرونا مانند واردات واکسن، همکاری در مراکز واکسیناسیون و ایجاد چنین مراکز در کنار ایجاد بیمارستان های صحرایی ارائه خدمت می کند، اظهار داشت: از دیگر مباحث کاری ما حوزه امداد و نجات همچون جاده ای با بیش از ۵۰۰ پایگاه و امداد هوایی با ۲۴ بالگرد است که در حوادث مختلف و کمک رسانی حضور داریم.
قوسیان مقدم اشاره کرد: این اقدامات به ویژه در زمینه امداد هوایی هزینه های زیادی بر مجموعه هلال احمر تحمیل می کند و انتظار داریم تا دولت، دستگاه های مختلف، کارخانجات و شرکتها با حضورشان در کنار هلال احمر فعالیت و مشارکت اجتماعی داشته باشند و بتوانند کمک هایی به ما کنند که ما نیز بتوانیم کمک ها و خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.
وی عنوان داشت: یکی از کارهای ویژه هلال احمر به ویژه در روزهای کرونا تهیه بسته های معیشتی بعنوان یک فعالیت اجتماعی بود که با کمک خیرین سال قبل هزاران بسته معیشتی و سبدغذایی تهیه و بین جوامع هدف توزیع گردید و آمادگی داریم این روند را همچون سال قبل امسال ادامه دهیم.
وی اشاره کرد: در زمینه جوانان، جوانان داوطلب با مجموعه هلال احمر همکاری دارند و در ۲ سال قبل از ظرفیت آنان در مسائل اجتماعی خصوصاً پروژه هایی همچون آمران سلامت و ناظران سلامت بمنظور یادآوری رعایت دستورالعمل های بهداشتی به مردم بمنظور دوری از کرونا استفاده خوبی شده است.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: سازمان هلال احمر مراکز درمانی و توانبخشی دارد که در این عرصه خدمات خوبی به مردم ارائه می دهد و اگر در این عرصه اعتبارات دولتی و کمک های مردمی و خیرین بیشتر در اختیار داشته باشیم، در جهت ارائه خدمات بیشتر و بهتر توانمندتر خواهیم بود.
قوسیان مقدم افزود: هر کجا هلال احمر حضور داشته و هر کس که مجموعه ما را می شناسد و حتی با کوچکترین فراخوان، کمترین کمکی که از دستش بر می آید را انجام می دهد، عضوی از خانواده بزرگ هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است و بر همین اساس، هیچ وقت مجموعه ما قابل شمارش نیست.
وی در ادامه با مقایسه امکانات امروز نسبت به ۱۰ سال قبل افزود: در هیج شرایطی نمی توان امروز را با ۱۰ سال قبل قیاس کرد برای اینکه در همه بخش ها همچون امداد و نجات هوایی و در اختیار داشتن بالگرد، لجستیک، به روز شدن تجهیزات و امکانات امدادی و غیره رشد خوبی داشتیم.
لزوم تقویت امکانات امدادی
وی با اشاره به اینکه در بخش انبارهای هلال احمر در ۵۰۰ نقطه از کشور این انبارها برای مواقع نیاز و بحران وجود دارد، اشاره کرد: این موجودی ها به مفهوم نیاز نداشتن به کمک های مالی و اعتبارات دولتی نیست بلکه با تقویت اعتبارات، امکانات و تجهیزات ما در جهت کمک بهتر و سرویس دهی مناسب تر به مردم و پاسخگویی به نیازهای آنان در حوادث مختلف تقویت خواهد شد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران درباب تعداد آمارهای عملیاتی بخش های مختلف این نهاد اظهار داشت: از آنجا که کارهای جمعیت در حوادث و سوانح مختلف زیاد است و میزان وقوع حوادث و سوانح متفاوت می باشد، آمار ثابتی در این بخش نمی توان ارائه داد، اما همیشه در حوادث، سوانح و شرایط مختلف مانند وضعیت امروز کرونا (از ۱۸ ماه قبل تاکنون) یک پای قضیه و ارائه خدمات هلال احمر است.
قوسیان مقدم درباب گلستان اظهار داشت: این استان جزو استانهای خوب و برخوردارست و به خوبی کارهای بشردوستانه را با وجود مراکز درمانی، نیرو و امدادگران انجام داده و خیرین در پروژه های مختلف این استان مشارکت و همکاری خوبی داشتند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور بمنظور افتتاح چهار پروژه عمرانی روز چهارشنبه در سفری ۲ روزه وارد گرگان مرکز استان گلستان شد.
قوسیان مقدم در اولین روز سفر خود به گلستان ابتدا در جلسه شورای مدیران حضور یافت و سپس با حضور در شهرستان های علی آبادکتول، آزادشهر و گنبدکاووس کلنگ راه اندازی انبار امدادی را به زمین زد، خانه هلال و پایگاه امداد و نجات را افتتاح نمود.
وی امروز در دومین روز سفرش به گلستان داروخانه هلال احمر مرکز استان و انبار دارویی واقع در همین مکان را افتتاح می کند و ضمن دیدار با هیات مدیره هلال احمر استان درمانگاه پیامبر اعظم (ص) و مرحله اول ساختمان مرکز پیشگیری، کنترل و درمان سرطان (شیمی درمانی سرپایی) جمعیت هلال احمر در شهرستان بندرترکمن را افتتاح می کند.


منبع:

5.0 / <5
1081
1400/06/13
22:10:39
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین