نخستین کاروان نذر آب 4 میهمان مردم شهرستان درمیان است

نخستین کاروان نذر آب 4 میهمان مردم شهرستان درمیان است

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: نخستین کاروان «نذر آب 4» در هفته جاری وارد استان می شود و میهمان مناطق محروم شهرستان مرزی درمیان است.


محمدرضا رضایی روز یکشنبه به رسانه ها اعلام نمود: این کاروان پانزدهم شهریور ماه جاری از قزوین و به پشتیبانی خراسان شمالی وارد خراسان جنوبی می شود.
وی افزود: در ۲ سال قبل کاروان سلامت در قالب طرح نذر آب در نواحی کم برخوردار خراسان جنوبی حضور یافته و خدمات شایسته ای ارائه کرده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: این طرح در ۲ محور حمایت های معیشتی و مقابله با تنش های آبی با هدف تامین آب پایدار اجرائی می شود.
وی توزیع بسته های معیشتی و اقلام تحصیلی دانش آموزان را همچون کارهای این کاروان عنوان نمود و اضافه کرد: خدمات کاروان نذر آب ۴ باتوجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی انجام می شود.
کاروان نذر آب در سالهای قبل از استانهای همدان، اردبیل، خراسان رضوی، خراسان شمالی، یزد و سمنان برای خدمات خیرخواهانه وارد خراسان جنوبی شدند و در مناطق مختلف این استان خدمات رسانی کردند.
اجرای طرح «نذر آب ۴» از اوایل شهریور امسال در چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان (۱۵ شهرستان) گرفتار خشکسالی و درگیر با تنش آبی شروع شد و هلال احمر در این مناطق با بهره گیری از ظرفیت داوطلبان و خیرین؛ خدمات معیشت محور، سلامت محور و تامین آب آشامیدنی سالم را در دستور کار دارد.
طرح نذر آب از سه سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استانهای جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تامین آب آشامیدنی مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شد و در این طرح، علاوه بر آبرسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری همچون حضور داوطلبانه پزشکان، ویزیت رایگان مردم و توزیع بسته های معیشتی نیز انجام می شود.منبع:

1400/06/15
20:15:52
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین