بیشتر از ۸ هزار نفر در مراکز درمان اضطراری هلال احمر بستری شدند

بیشتر از ۸ هزار نفر در مراکز درمان اضطراری هلال احمر بستری شدند

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر از بستری شدن بیشتر از هشت هزار نفر از مبتلایان به کرونا در مراکز درمان اضطراری جمعیت هلال احمر اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا ازجمعیت هلال احمر، افشین علیخانی در مورد خدمات درمان اضطراری عرضه شده در جهت مقابله با کرونا در ایام اخیر اظهار داشت: حوزه بهداشت و درمان جمعیت، همکاری ها را برپایه اعلام نیاز ستادهای مدیریت کرونا استان ها و یا دانشگاه های علوم پزشکی در ۶ محور فعالیتی به انجام می رساند. ایجاد و یا پشتیبانی مراکز واکسیناسیون عمومی، استقرار واحدهای درمان اضطراری، اختصاص مراکز درمانی و توانبخشی برای خدمات مورد نیاز بیماران، افزایش ساعت فعالیت داروخانه ها، تجهیز سوله ها و یا سالن های ورزشی برای پذیرش بیماران و ایجاد فضاهای مورد نیاز درمانی با استفاده از چادرهای راپال همچون اقدامات صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر بواسطه تلقیح واکسیناسیون حجاج دارای ظرفیت گسترده و متناسب با استاندارد های مربوطه در سطح کشور بوده که با استفاده از ظرفیت مذکور و همینطور پشتیبانی از سایر مراکز واکسیناسیونی که در این راستا در سطح کشور فعالیت می نمایند، همکاریهای مورد درخواست را عملیاتی و هم اکنون در ۲۲۵ مرکز همکاری می کند.
علیخانی افزود: به دنبال اشغال قریب به تکمیل ظرفیت برخی بیمارستان های کشور، از جمعیت هلال احمر درخواست شد تا واحدهای درمانی اضطراری را در محوطه بیمارستان راه اندازی کند که این مورد با استفاده از واحدهای بیمارستانی استقرار سریع جمعیت در تمامی بیمارستان های معرفی شده همچون خراسان شمالی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، تهران و... صورت پذیرفت و از تاریخ ۲۶ مرداد ماه تا ۱۳ شهریور، تعداد ۳۸۹۷ نفر از آقایان و ۴۲۸۷ نفراز بانوان در این واحدها بستری شدند.
وی تصریح کرد: با عنایت به اعلام نیازها، جمعیت هلال احمر علاوه بر اختصاص فضای فیزیکی مراکز درمانی و توانبخشی، ایجاد فضا از راه استقرار چادرهای راپال و یا تجهیز سوله و یا سالن های ورزشی جهت عرضه خدمات بیماران کرونایی با بسیج تمامی منابع موجود مبادرت کرده و سعی شده است تا نهایت همکاری ها را برای کمک به امر سلامت کشور و تأمین خدمات مورد نیاز هموطنان به اجرا گذارد.
مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در این راستا بیمارستان فوق تخصصی نورافشار جمعیت هلال احمر از آغاز همه گیری بیماری کرونا در کشور، بعنوان یکی از بیمارستان های کرونا شهر تهران تعیین شده و ضمن بکارگیری تمامی ظرفیت ممکن برای پذیرش بیماران هم اکنون، تابحال به بیشتر از ۳۲ هزار و پانصد نفر از بیماران خدمات عرضه کرده است.
وی اضافه کرد: همینطور با عنایت به شیوع اخیر بیماری و افزایش قابل توجه مبتلایان در کشور، ساعات کاری فعالیت داروخانه ها هم افزوده شده و این مراکز حتی در تمامی ایام تعطیل هم فعالیت نموده اند. برای انجام این فعالیت ها، قریب ۵۵۰۰ نفر از اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری، جوانان، امداگران و داوطلبان جمعیت همدوش پرسنل جمعیت در هر روز فعالیت می نمایند.
علیخانی اظهار داشت: غلبه بر این آمار غم بار فوت شدگان در کشور و متعاقباٌ طبعات گسترده و طولانی مدت بهداشت روان و همینطور تبعات اقتصادی و اجتماعی بیماری، در گرو افزایش گسترده پوشش واکسیناسیون بوده که در ایام اخیر از سرعت بهتری برخوردار شده و بطور قطع با رعایت موارد بهداشتی، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات غیر ضرور توسط هموطنان، کاهش مبتلایان امکان پذیر شده و کمک به پرسنل خدوم مراکز درمانی، مراقبتی و بیمارستانی را هم به دنبال خواهد داشت.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجموعه تلفات کرونا از آغاز شیوع این ویروس در کشور(اسفند ۹۸) تا امروز(شنبه) با مرگ ۵۱۵ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، از مرز ۱۱۰ هزار نفر گذشت و به 110 هزار و 64 نفر رسید.
ایران حالا در خیز پنجم کرونا که از آغاز تیر ماه از جنوب شروع شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد.
تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۸ ماه گذشته شکست.


5.0 / <5
1127
1400/06/16
11:11:13
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین