آمادگی ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون هلال احمر برای تزریق واکسن کرونا

آمادگی ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون هلال احمر برای تزریق واکسن کرونا

رییس جمعیت هلال احمر از آمادگی 500 مرکز واکسیناسیون هلال احمر برای تسریع در روند تزریق واکسن آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر امروز ۱۳ مرکز مستقل برای تزریق واکسن کرونا به شهروندان راه اندازی کرده و در ۱۱۶ مرکز دیگر نیز در کنار کادر تزریق و دانشگاه های علوم پزشکی حضور یافته است.
وی اضافه کرد: باتوجه به حرکت جهادی جمعیت هلال احمر و مجموعه دولت سیزدهم که منجر به واردات حجم زیادی واکسن به کشور در شهریورماه می شود، ضرورت دارد مراکز تزریق و کارکنان این حوزه افزایش پیدا کند تا بتوان از محموله های واکسن وارداتی به موقع بهره برد.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: آمادگی داریم تعداد مراکز تزریق واکسن خودرا در کشور به ۵۰۰ مرکز برسانیم تا باری از دوش مجموعه های دانشگاه علوم پزشکی برداشته و جامعه هر چه سریع تر در برابر کرونا مقاوم شود. این آمادگی وجود دارد و جمعیت هلال احمر منتظر درخواست نهادهای مربوطه است.
همتی اشاره کرد: باتوجه به شیوع اخیر بیماری کرونا و افزایش قابل توجه مبتلایان در کشور، ساعات کاری داروخانه های هلال احمر نیز بالا رفته است و این مراکز حتی در تمامی ایام تعطیل نیز فعالیت دارند. برای انجام این فعالیت ها، حدود ۵۵۰۰ نفر از اعضای تیم های بهداشت و درمان اضطراری، جوانان، امداگران و داوطلبان جمعیت همدوش کارکنان جمعیت در هر روز فعالیت می نمایند و این تلاش ها تا ایمن سازی کامل جامعه ادامه خواهد یافت.


1400/06/16
23:31:59
5.0 / 5
891
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین