راه اندازی کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر

راه اندازی کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر با بیش از 26 میلیاردریال و با کمک خیرین افتتاح شد که امیدواریم این هزینه ‎ها، منشاء خیر در دنیا و آخرت برای خیرین و خانواده های آنان باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی روز سه شنبه در آیین افتتاح کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر اضافه کرد: هلال احمر از سال ۱۳۰۱ تا حالا همیشه در کنار مردم شریف کشور بوده است، حدود ۱۹ ماهی که در هلال احمر درحال خدمت هستم، فعالیت ها و خدمات خوبی با محوریت خدمت رسانی به مردم انجام شده اما بخش برجسته خدمات هلال احمر در زمینه داوطلبان بوده که به ما انرژی و توان می دهد تا همچنان در کنار مردم باشیم و خدمت نماییم.
هلال احمر در خط مقدم خدمت به مردم در وضعیت بحرانی
همتی با تاکید بر این که جمعیت هلال احمر همیشه برای مساعدت با مردم در وضعیت بحرانی آماده بوده است، اضافه کرد: امروز و به ویژه در دوران انتشار ویروس کرونا، بخش کارهای اجتماعی هلال احمر بسیار برجسته شده که علت اصلی آن، حضور خیرین، داوطلبان و همراهان هلال احمر است که زمان و مکان نمی شناسند و آنچه در توان دارند در خدمت مردم قرار می دهند.
وی افزود: تمام تلاش معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در ۲ سال قبل این بوده که محل های خدمت به هموطنان را به کل کشور و تمام استانها گسترش دهد. در بعضی استانها پس از ۴۰ سال داروخانه هلال احمر مجوز گرفت و افتتاح شد. در طول این مدت، راه اندازی مراکز توانبخشی ارتز و پروتز هلال احمر هم با تمرکز بر مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت. در کرمان، سیستان و بلوچستان، ایلام و...؛ گیرندگان خدمات هلال احمر در محیط، افراد نیازمند و بی بضاعت هستند و مراکز توانبخشی جمعیت به کل کشور تسری پیدا کرده است.
رشد ۳۰ برابری اعتبارات هلال احمر در حوزه کمک هزینه درمان نیازمندان
رئیس جمعیت هلال احمر همین طور با اشاره به رشد اعتبارات این جمعیت در حوزه تامین هزینه درمان نیازمندان اظهار داشت: هلال احمر در سال ۱۴۰۰ کار بزرگی با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد. امسال اعتبار کمک های درمانی و معیشتی به محرومین، ۳۰ برابر رشد کرد و از ۱۰ میلیارد تومان به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد. قبلا بخش های حمایتی هلال احمر، منحصرا در مراکز استانها بوده و تعداد شعب بسیار محدود بود اما امروز به حدود ۵۰۰ شعبه هلال احمر در سراسر کشور رسیده، خودمان سراغ مردم می رویم تا خدمات و هزینه های درمان رایگان را به نیازمندان ارائه دهیم.
همتی گفت: حساب دولت ها، حساب محدودی است و در چنین شرایطی نیاز داریم تا خیرین و افراد نیک اندیش برای مساعدت با نیازمندان در کنار هلال احمر باشند. خیلی از امکانات جمعیت در برهه هایی چند ساله، گرفتار مشکلاتی شده و بروزرسانی نیاز دارد. ما مراکز درمانی مان را هر جا که توانستیم گسترش دادیم و هزینه هایی را هم برای مراجعه کنندگان در نظر گرفتیم که وسایل مورد نیاز برای تامین ارتز و پروتز را خریداری نماییم تا هزینه و قیمت خدمات ارائه شده برای مردم، ارزان تر تمام شود.
وی با تاکید بر این که بهترین خیرین و مردمان دنیا را داریم، اضافه کرد: ابتدای شیوع ویروس کرونا یک میلیون ماسک به چین فرستادیم و امروز از برادران افغان در مرزها پذیرایی می کنیم؛ این ظرفیت مردم ما است که در خدمت و پذیرای مهاجرین و پناهندگان هستند و در زمان نیاز به کمک همنوعان می روند.
واردات واکسن؛ تکلیف اجتماعی هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به واردات واکسن از طرف هلال احمر بعنوان اصلی ترین ارگان وارد کننده، اشاره کرد: واردات واکسن بعنوان یک تکلیف اجتماعی به جمعیت هلال احمر واگذار شد. این کار، به شکل گروهی و تیمی و با مدیریت رییس جمهور و معاون رییس جمهوری در حال انجام می باشد.
نیاز به حمایت خیرین برای تسریع در راه اندازی مراکز واکسیناسیون
همتی اظهار داشت: در شهریورماه، واردات واکسن شتاب بیشتری گرفت، در مهر و آبان هم با واردات حجم بیشتری از واکسن، نیازمند توسعه مراکز تزریق واکسن ها هستیم. هلال احمر اعلام آمادگی کرده که تا ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون برای هموطنان آماده کند اما این مراکز به امکانات اولیه برای تجهیز و راه اندازی و هزینه های روزانه برای فعالیت نیاز دارند که با کمک خیرین می توانیم در سریع ترین زمان ممکن، مراکز را راه اندازی نماییم تا دیگر، هموطنی را به سبب مبتلاشدن به کرونا از دست ندهیم.
در مراسم افتتاحیه کلینیک مغز و اعصاب هلال احمر رئیس، دبیرکل و سایر مسئولان جمعیت هلال احمر و همین طور خیرین نیک اندیش و همکار با این جمعیت حضور داشتند.


منبع:

1400/06/17
21:18:13
5.0 / 5
668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین