دیابت مادر، عامل صدمه های دائمی به جنین

دیابت مادر، عامل صدمه های دائمی به جنین

نتایج یک آزمایش تایید می کند که بیماری دیابت در مادران آبستن می تواند با نارسایی های مادرزادی و صدمه دائمی برای جنین همراه باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، نتایج یک تحقیق نشان داد: دیابت مادر حتی اگر با تزریق انسولین کنترل شود و سطح قند خون تحت نظر باشد، می تواند سبب صدمه دائمی به جنین شود.
بیش از سه میلیون زن در ایالات متحده در سن مناسب برای حاملگی قرار دارند و ۶۰ میلیون نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند. این بیماری زمانی رخ می دهد که قند خون از حد طبیعی خود بیشتر بالا رود.
کارشناسان در آمریکا می گویند سالانه حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار جنین از مادران مبتلا به دیابت گرفتار نقص لوله عصبی می شوند. این عارضه زمانی بوجود می آید که بافت تشکیل دهنده مغز و نخاع به درستی شکل نگرفته باشد و می تواند منجر به سقط جنین یا ناتوانی عمیق شود.
متخصصان آمریکایی در دانشکده طب دانشگاه مری لند با مطالعه روی موش های آزمایشگاهی، مکانیزم موثر در بروز این نقص های مادرزادی ساختاری را شناسایی نمودند که به قول آنها به علت فرسودگی زودرس بافت عصبی است و رشد آنرا قبل از این که سلولهای کافی برای تشکیل لوله عصبی ایجاد شود، متوقف می کند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از هندوستان تایمز، باآنکه به صورت کلی خطر مبتلا شدن به دیابت با افزایش سن مرتبط می باشد، شیوع دیابت مدرن در جوانان تا حد زیادی ناشی از چاقی و بی تحرکی است.
منبع:

1400/06/24
14:37:08
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: بیماری , متخصص , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین