رییس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

آمادگی هلال احمر برای واکسیناسیون اتباع خارجی

آمادگی هلال احمر برای واکسیناسیون اتباع خارجی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تداوم خدمات رسانی مرکز درمانی هلال احمر در زرنج، در عین حال از آمادگی این جمعیت در امتداد واکسیناسیون اتباع خارجی آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و بنابر پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی، رییس جمعیت هلال احمر در جلسه با یوهان ناس بائورر، رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران زمینه های همکاری این کمیته و جمعیت هلال احمر را بررسی کرد.
رییس جمعیت هلال احمر در این نشست با اشاره به کارهای گسترده هلال احمر در داخل کشور و در عرصه بین المللی، اظهار داشت: بخش عمده ای از کارهای جمعیت هلال احمر در ۱۸ ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شد. در این حوزه ما یاری رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این حوزه ارائه کردیم. در همین راستا ۷۰ درصد از واکسن وارداتی بواسطه هلال احمر وارد کشور شد. دراین زمینه علاوه بر کمک دستگاه های داخلی، نهادهای بین المللی نیز کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در امتداد مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری شروع شود.
همین طور در این جلسه به بحران افغانستان نیز اشاره و رییس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: هلال احمر در دو ماه گذشته و بعد از تشدید درگیری ها در افغانستان، کمک های زیادی به آوارگان و پناهندگان افغانستانی کرده و میزبان پناهندگان در اردوگاه های موقت بوده است.
همتی با اشاره به بازدید از مرز میلک، آخرین وضعیت امدادرسانی به پناهندگان افغانستانی را تشریح و اظهار نمود: مرکز درمانی هلال احمر در زرنج افغانستان فقط ۳ روز به سبب مسائل امنیتی تعطیل شد، اما بلافاصله مرکز بازگشایی و اکنون به بیماران افغانستانی خدمات ارائه می دهد.
یوهان ناس بائورر نیز در این نشست عنوان کرد: همکاری با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را موجب افتخار می دانیم و آماده همکاری در تمامی عرصه ها هستیم. کمک های فنی و کمک های ملی را نیز در امتداد مقابله با کرونا و کمک به پناهندگان افغانستانی انجام خواهیم داد.
در این نشست موضوع تزریق واکسن به مهاجرین و پناهندگان نیز عنوان شد و هلال احمر اعلام آمادگی کرد که در این حوزه ورود کند. همتی در این خصوص اظهار داشت: هلال احمر آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و کلیه پناهندگان مجاز و بدون مجوز واکسینه خواهند شد تا از شیوع ویروس کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین نیز تضمین شود.1400/06/24
20:50:17
5.0 / 5
931
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین