رییس جمعیت هلال احمر:

پناهندگان خارجی به ایران واکسینه می شوند

پناهندگان خارجی به ایران واکسینه می شوند

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: این جمعیت آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و همه پناهندگان مجاز و بدون مجوز واکسینه خواهند شد تا از شیوع ویروس کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین نیز تضمین شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی روز چهارشنبه در جلسه با یوهان ناس بائورر رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران زمینه های همکاری این کمیته و جمعیت هلال احمر را بررسی کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر در این نشست با اشاره به کارهای گسترده این جمعیت در داخل کشور و عرصه بین المللی اظهار داشت: بخش عمده ای از کارهای جمعیت هلال احمر در ۱۸ ماه گذشته معطوف به مقابله با کرونا شد. در این حوزه ما یاری رسان وزارت بهداشت بودیم و خدمات زیادی در این حوزه ارائه کردیم.
وی افزود: در همین راستا ۷۰ درصد از واکسن وارداتی بواسطه هلال احمر وارد کشور شد. دراین زمینه علاوه بر کمک دستگاه های داخلی، نهادهای بین المللی نیز کمک زیادی به جمعیت هلال احمر ایران کردند تا در امتداد مقابله با کرونا واکسیناسیون سراسری شروع شود.
همچنین در این جلسه به بحران افغانستان نیز اشاره و رییس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: هلال احمر در دو ماه گذشته و بعد از تشدید درگیری ها در افغانستان، کمک های زیادی به آوارگان و پناهندگان افغانستانی کرده و میزبان پناهندگان در اردوگاه های موقت بوده است.


همتی با اشاره به بازدید از مرز میلک، آخرین وضعیت امدادرسانی به پناهندگان افغانستانی را تشریح و اظهار نمود: مرکز درمانی هلال احمر در زرنج افغانستان فقط سه روز به سبب مسائل امنیتی تعطیل شد اما بلافاصله بازگشایی و الان به بیماران افغانستانی خدمات ارائه می دهد.
در این جلسه موضوع تزریق واکسن به مهاجرین و پناهندگان نیز عنوان شد و هلال احمر اعلام آمادگی کرد که در این حوزه ورود کند.
همتی در این خصوص اظهار داشت: هلال احمر آماده واردات واکسن جهت واکسیناسیون اتباع خارجی است و همه پناهندگان مجاز و بدون مجوز واکسینه خواهند شد تا از شیوع ویروس کرونا در داخل کشور جلوگیری و سلامت مهاجرین نیز تضمین شود.
یوهان ناس بائورر رییس دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران نیز در این نشست عنوان کرد: همکاری با جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران موجب افتخار می دانیم و آماده همکاری در همه عرصه ها هستیم. کمک های فنی و کمک های ملی را نیز در امتداد مقابله با کرونا و کمک به پناهندگان افغانستانی انجام خواهیم داد.منبع:

1400/06/26
13:40:41
5.0 / 5
858
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین