در گفت وگو با آزمایشگاه رادین مطرح شد

خطر شیوع مجدد آنفلوآنزا

خطر شیوع مجدد آنفلوآنزا

به گزارش آزمایشگاه رادین رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر لزوم ادامه رعایت پروتکلهای بهداشتی در فصل سرد سال و خطر شیوع آنفلوآنزا، اظهار داشت: سال قبل از آنجاکه رعایت نکات بهداشتی بیشتر بود و مردم بیشتر ماسک می زدند، آنفلوآنزا چندان شایع نشد؛ اما اگر قرار باشد امسال ساده انگاری صورت گیرد و رعایت ها کم شود، احتمال شیوع مجدد آنفلوآنزا هم وجود دارد.


دکتر پیام طبرسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که فعلا صحبت درباره بازگشایی مدارس زود است، اظهار داشت: باید معلمین و دانش آموزان کاملا واکسینه شوند تا بتوان در این مورد صحبت کرد. با توجه به این که والدین دانش آموزان هم از ابتلای فززندان خود به کرونا ترس دارند، بدون واکسیناسیون کامل، فرزندان خودرا به مدرسه نمی فرستند و این بازگشایی نصفه کاره لطمه زا است. بازگشایی مدارس باید زمانی رخ دهد که برای همه اعتمادسازی شده باشد که اتفاقی نمی افتد تا فرزندان خودرا به مدرسه بفرستند.
وی درباره گمانه زنی هایی که از زمان احتمالی بروز پیک ششم کرونا صورت می گیرد، اظهار نمود: فاصله طبیعی بین پیک های کرونا حدودا ۴ تا ۶ هفته است. درصورتی که در این ۶ هفته طلایی واکسیناسیون را تسریع نماییم با توجه به این که حداقل ۶۰ درصد مردم هم یک دفعه به کرونا مبتلا شدند امید داریم پیک ششم مانند پیک های قبلی سخت نباشد.
طبرسی با اشاره به عبور از قله پیک پنجم، درباره علت آمار بالای مرگ و میر، افزود: ما همچنان تعداد بیماران بستری در ICU بالایی داریم و تا این تعداد کاهش نیابد مرگ و میر هم کم نمی گردد.
وی درباره شیوع آنفلوآنزا در فصل سرد سال و همزمانی آن با کووید۱۹، اظهار داشت: سال قبل چون رعایت نکات بهداشتی بیشتر بود و مردم بیشتر ماسک می زدند خوشبختانه آنفلوآنزا چندان شایع نشد؛ اما اگر قرار باشد امسال ساده انگاری صورت گیرد و رعایت ها کم شود، احتمال شیوع مجدد آنفلوآنزا هم وجود دارد.
او اشاره کرد: هیچ محدودیتی برای تزریق واکسن آنفلوآنزا بعد از تزریق واکسن کرونا وجود ندارد و گروه های پرخطر باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند.
طبرسی درباره برگزاری راهپیمایی اربعین، اظهار نمود: افراد حتما باید دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند و در مقصد هم نکات بهداشتی را بسیار جدی بگیرند و در بازگشت هم تست PCR آنها منفی باشد.
منبع:

1400/06/27
12:22:35
5.0 / 5
989
تگهای خبر: بهداشت , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین