جمعیت هلال احمر خبر داد:

بررسی آخرین تحولات افغانستان با حضور رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ

بررسی آخرین تحولات افغانستان با حضور رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ

آزمایشگاه رادین: جلسه مشترک میان رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ و روسای جمعیت های ملی با موضوع افغانستان برگزار و به زودی استمداد اضطراری برای مساعدت با مردم این کشور از طرف کمیته منتشر خواهد شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ جلسه مشترک روسای جمعیت های ملی هلال احمر با پیتر مائورر، رییس کمیته بین المللی صلیب سرخ با موضوعیت افغانستان، انجام شد.
رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ در این نشست عنوان کرد: بزرگ ترین چالش امروز افغانستان، از میان رفتن زیرساخت ها بواسطه جنگ های ۴۰ سال اخیر است. فقر در افغانستان گسترش یافته و امروز مردم این کشور نیازمند کمک های بین المللی گسترده هستند. در همین راستا به زودی استمداد اضطراری برای مساعدت با افغانستان از طرف کمیته بین المللی صلیب سرخ منتشر خواهد شد.
مائورر در بازدید اضطراری از کشور افغانستان و شهرهای کابل، لشگرگاه و قندهار، با ملابرادر از سران طالبان نیز دیدار کرده بود تا آخرین وضعیت افغانستان را بررسی کند که در جلسه مشترک با روسای جمعیت های ملی، علاوه بر بررسی آخرین تحولات و راه های امدادرسانی به کشور افغانستان، گزارشی از این سفر نیز ارائه شد.
کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر ایران نیز در این نشست، گزارشی از عملکرد و برنامه هلال احمر ایران برای مساعدت با پناهندگان و آوارگان افغانستانی ارائه کرد.
لازم به ذکر است، رییس جمعیت هلال احمر ایران با حضور میدانی در مرزهای کشور، مشکلات این عرصه را از نزدیک ارزیابی کرده بود.
هلال احمر ایران در استانهای خراسان رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان به ارائه خدمات به پناهجویان اقدام نموده و در زمینه سلامت، بهداشت، تغذیه، اسکان اضطراری، حمایت های روانی و بازپیوند خانواده ها نیز اقدامات زیادی برای مساعدت با مردم افغانستان در دستور کار قرار داده است. خدمات اولیه به پناهجویان بصورت کامل ارائه شده و آنها مطابق برنامه ریزی انجام شده به کشور مبدا مراجعت داشتند. هلال احمر ایران به آن دسته از پناهجویان که بصورت غیرقانونی نیز وارد ایران شده بودند خدماتی ارایه داده و نیازهای درمانی آنها را برطرف کرد.

۱۳۵۲


منبع:

5.0 / <5
992
1400/06/30
08:31:00
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , درمان
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین