نماینده خرم آباد و چگنی در مجلس:

واکسیناسیون دانش آموزان شرط حداقلی بازگشایی مدارس است

واکسیناسیون دانش آموزان شرط حداقلی بازگشایی مدارس است

به گزارش آزمایشگاه رادین لرستان نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان شرط حداقلی بازگشایی مدارس است.


مهرداد ویسکرمی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در بحث بازگشایی مدارس کمیسیون آموزش یک جلسه ای با وزرای آموزش و پرورش، بهداشت و علوم برگزار کرد و دغدغه اعضای کمیسیون عنوان شد و جمع بندی این بود که تا وقتی که واکسیناسیون سراسری نداشته باشیم و به لحاظ کنترل کرونا به اطمینانی نرسیم نمی توانیم در ارتباط با بازگشایی گسترده مدارس بخصوص در شهرهای بزرگ صحبت نماییم.
وی افزود: در عین حال می شود به صورت منطقه ای طبق هماهنگی سیاست های ستاد کرونا با آموزش و پرورش، در بعضی محیط های کوچک تر با رعایت پروتکلهای بهداشتی برخی مدارس را باز کرد.
ویسکرمی بیان نمود: کل کشور را نمی توان با یک قاعده نگاه کرد اما تا یک واکسیناسیون سراسری انجام نشود امکان بازگشایی مدارس را نداریم.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادعای وزارت بهداشت این است که دهه فجر واکسیناسیون کامل می شود، اگر این گونه باشد به صورت طبیعی شاید نتوان قول داد که مدارس و دانشگاه ها را باز کرد و در عین حال تا واکسیناسیون کامل نشود و این زنجیره قطع نشود و ابتلاء به کرونا و مرگ و میرها به حدی نرسد که عُرف علم پزشکی بگوید کرونا کنترل شده خیلی باز کردن مدارس به خاطر دغدغه اولیاء و مسائل دیگر شاید ممکن نباشد.
وی ادامه داد: در بحث دانشگاه ها وزارت علوم صحبتی را در ارتباط با شیفت بندی کلاس ها داشتند، که این هم به تکمیل واکسیناسیون موکول شده است.
ویسکرمی بیان نمود: وزارت آموزش و پرورش سال قبل هم این صحبت را داشتند که ما تمایل داریم با عنایت به اُفت تحصیلی دانش آموزان و بازماندن بعضی از تحصیل و ناتوانی برخی دانش آموزان در دسترسی به شبکه های آموزشی در کشور کلاس ها را حضوری برگزار نماییم، اما تا وقتی که واکسیناسیون کامل نشود این تصمیم خیلی جدی نیست.
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه دانش آموزان در یک طرف قصه هستند، اضافه کرد: زمانی که بگویند دانش آموزان به مدرسه بیایند یعنی سرویس ها، دانش آموزان و اتوبوس ها، اجتماعات، کلاس و ارتباطات معلم و دانش آموز باردیگر ایجاد می شود، که به این معناست که باردیگر ظرفیتی ایجاد می شود که نمی گردد صرفا به آن اکتفا کرد.
وی ضمن اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش آموزان شرط حداقلی بازگشایی مدارس است، تاکید کرد: آنچه مهم می باشد قطع شدن زنجیره کرونا به صورت معنادار است، واکسیناسیون درصدی از ایمنی را بوجود می آورد که در این حوزه هم اختلاف وجود دارد، دغدغه خانواده ها هم وجود دارد چون ما نمی توانیم دانش آموزی را به مدرسه بفرستیم در صورتیکه خود و خانواده اش امنیت روانی ندارند.
منبع:

1400/06/31
16:28:09
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین