نماینده ولی فقیه درجمعیت هلال احمر:

پاسدار حضور مردم در عرصه فعالیتهای داوطلبانه باشیم

پاسدار حضور مردم در عرصه فعالیتهای داوطلبانه باشیم

به گزارش آزمایشگاه رادین تهران _ایرنا_ نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: همواره داوطلبان با استفاده از توان مالی، علمی، اجتماعی به صورت افتخاری در خدمت جامعه بوده اند و تلاش ما براین است تا در امتداد گسترش فرهنگ دینی، این سرمایه عظیم حفظ و حضور مردم درعرصه فعالیتهای داوطلبانه بیشتر از پیش تقویت شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام عبدالحسین معزی در آئین تکریم و معارفه مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این سازمان با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع)، سبط اکبر پیامبر (ص) اظهار نمود: کلمه داوطلب را میتوان در تراز توصیف جمعیت هلال احمر قلمداد کرد چون که داوطلبان پیشرو و مقدم برای ورود به تمامی عرصه های امور خیر و اجتماعی هستند و سازمان داوطلبان به تعبیر درست، دستی میان توانمندان و نیازمندان است که در سالهای اخیر ارائه طیف وسیعی از خدمات، مبین تلاش گسترده و هدفمند سازمان داوطلبان است.
وی یکی از محورهای فعالیت حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را هدایت تبرعات، نظارت بر نحوه هزینه کرد آنها و شفاف سازی به منظور ارائه به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و آحاد مردم نیکوکار عنوان نمود و اضافه کرد: مردم ما انسان های قدرشناسی هستند و خدمت رسانی صادقانه به مردم می تواند اعتماد آنها را جلب نماید.
حجت الاسلام و المسلمین معزی محور دوم را تبیین صحیح فرهنگ دینی – اسلامی و نشر و گسترش معارف دینی و از همه مهمتر ارتقای فرهنگ داوطلبی با جذب نیروهای داوطلب و نگهداشت آنها تعریف کرد و اضافه کرد: تلاش می نماییم این فرهنگ پرارزش را با بیان عقلانی و قرآنی برای مردم تبیین نماییم، تا علاوه بر شرکت در مجالس عزاداری و عرض ارادت به خاندان نبی مکرم اسلام(ص)، از این مکتب الهی بیاموزیم و امر انبیاء و ائمه معصومین(ع) را احیا نماییم.
وی با تاکید موکد بر اهمیت مناسک و احکام شرعی و ادای نماز و فضیلت های بی شمارش، این فریضه را شاخصه امت مسلمان و مذهبی دانست و خاطرنشان کرد: در مکتب آسمانی اسلام، کار داوطلبی برای خدا مطرح است چون که یگانه راه نجات بخش بر مبنای احادیث، خدمت به عیال الله است و این خصوصیت باعث متمایز شدن کار داوطلبی در جمعیت هلال احمر ایران نسبت به جمعیت ملی سایر کشورها شده است.
نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در ادامه به مشارکت حداکثری طلاب در خط مقدم کمک به بیماران کرونایی و تغسیل قربانیان بعنوان یکی از خطرآفرین ترین مراحل و همینطور کمک رسانی شش هزار طلبه در جریان سیل استان لرستان و بیان نمود: فلسفه وجودی کانون طلاب و حضور مدارس حوزوی، بهره گیری از توان آنها در فعالیتهای اجتماعی است که با انسجام بیشتر از گذشته درون سازمانی و جذب چنین نیروهایی به عنوان بازوی کمکی و هم مرام میتوان فعالیتهای گسترده تری در زمینه امور خیر و عام المنفعه جمعیت هلال احمر داشت.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین معزی ضمن اشاره به حدیثی از رسول الله(ص) با مضمون این که از ما نیست کسی که شب را به روز رساند و به فکر مردم نباشد، اظهار داشت: سفارش صریح پروردگار عالمیان، نافع بودن انسان برای جامعه است و باآنکه تمام موجودات در خدمت انسان و بشریت هستند، اما مختار بودن انسان برای خدمتگزاری به همنوعان، او را نسبت به سایر موجودات ممتاز گردانیده است.
وی خاطرنشان کرد: سازمان داوطلبان، محلی برای زنده نگاه داشتن و یادآوری این نقش و فطرت انسانی است که میتوان گفت کاری پیامبرگونه است چون که نعمت های فراموش شده خداوند را یادآوری و اندیشه های گرانبها را در جامعه نشر می دهد تا از این طریق انسانها را به سمت خیر و نیکی رهنمون سازد.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر هم در این آیین، ضمن تقدیر از تلاش ها، همراهی، سعه صدر و روحیه صبور و منش عالمانه حجت الاسلام مهدی فقیه، راه اندازی دفتر نمایندگی ولی فقیه در این سازمان را منشاء برکات فراوانی دانست و تصریح کرد: تذکرها و راهنمایی های وی، اتفاقات خوبی را در مورد اجرای بی نقص تر و تکامل یافته تر برنامه های داوطلبانه بخصوص طرح "نذرآب۴" رقم زد.
محمد نصیری ضمن تشریح گوشه ای از دستاوردهای طرح مذکور در خصوص جذب بیشتر از ۳۰ میلیاردریال کمک نقدی به همراه اقلام معیشتی، البسه، لوازم التحریر و... و هم جلب مشارکت حداکثری تشکل های مردم نهاد برای تأمین اصلی ترین نیازهای مردم استان سیستانو بلوچستان به خصوص یاری رسانی به بیماران کرونایی و کمک به تثبیت شرایط خانواده های متاثر از این بیماری، اضافه کرد: قریب به ۱۵ میلیاردریال تجهیزات پزشکی و ۵ میلیون عدد ماسک در این استان توزیع شد.
وی اقامه منظم نماز جماعت باوجود انتشار کرونا در این سازمان با رعایت پروتکلهای بهداشتی، برگزاری مسابقه های مختلف فرهنگی و دینی و ارتباط گیری گسترده این سازمان با حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت را از مهم ترین آثار حضور حجت الاسلام فقیه در این سازمان برشمرد.
همچنین در این آیین حجت الاسلام مهدی فقیه، مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان، ضمن تقدیر از رئیس و کارکنان سازمان داوطلبان و اشاره به فعالیتهای فرهنگی – دینی صورت گرفته در این عرصه با محوریت اقامه نماز و گسترش فرهنگ اسلامی، اظهار نمود: میتوان ادعا داشت بیش تر فعالیتهای کلان جمعیت در این سازمان صورت می گیرد و من هم در مدت حضور در این سازمان در حد توان و با همکاری مدیران و کارکنان تلاش بر ترویج این فرهنگ ناب با هدف جلوگیری از بروز ناراحتی های روحی و فکری و ترغیب اذهان عمومی برای پیوستن به عرصه خیرخواهی و نیکوکاری داشته ام.
حجت الاسلام سید مهدی موسوی نیا هم با تقدیر از حسن اعتماد نماینده رهبر انقلاب به وی، اظهار نمود: امیدوارم با مشارکت همکاران این سازمان، بتوانیم بار فرهنگی و معنوی این سازمان را بیشتر از پیش مضاعف کرده و به عنوان بازوی کمکی در خدمت رسانی نیازمندان باشیم.
وی با اشاره به اینکه دستگیری را همواره ملاک ذهنی خود قرار داده است، تصریح کرد: باید هنرمندانه با شنیدن گلایه های مردم و تحلیل درست از وضعیت، تصمیم گیری های سریع و مناسبی را برای حل گره های زندگی آنها پیدا کرد و امید دارم این جایگاه و مسند برای تمامی همکاران، اسبابی برای ورود به بهشت فراهم آورد.
حجت الاسلام موسوی نیا در این آیین، ضمن قرائت صلوات خاصه حضرت امام حسن مجتبی(ع) و توسل به ایشان برای توفیق خدمت در این جایگاه، حسن خلق و منیع الطبع بودن حجت الاسلام فقیه را ستود و خواهان بهره مندی از تجربه ها و رهنمودهای وی برای پیشبرد اهداف سازمانی شد.
در آخر این آئین از زحمات حجت الاسلام مهدی فقیه تقدیر به عمل آمد و حجت الاسلام سید مهدی موسوی نیا هم با حکم نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر بعنوان مسؤول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان داوطلبان منصوب و معارفه شد.

۱۳۵۲منبع:

1400/07/01
11:35:34
5.0 / 5
1033
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین