معاون جمعیت هلال احمر:

تأمین آب مناطق محروم در اولویت است

تأمین آب مناطق محروم در اولویت است

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تأمین آب پایدار مناطق محروم و مرزی باید در اولویت خیرین و داوطلبان هلال احمر قرار گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، خسرو رحمانی در بازدید از اجرای پروژه اصلاح آب آشامیدنی روستای درشکفت شهرستان نهبندان عنوان کرد: سالهای گذشته طی اجرای طرح نذر آب توزیع مخازن آب مد نظر بود اما سال جاری با عنایت به خشکسالی های اخیر تثبیت انتقال آب از اولویت های خیرین و داوطلبان هلال احمر است.
وی ضمن اشاره به بهسازی منابع آبی و راه اندازی تصفیه خانه در روستاهای مرزی شهرستان نهبندان اضافه کرد: انتقال آب به وسیله خط لوله با کمک شرکت آب و فاضلاب استان در مناطق روستایی به تثبیت زیرساخت های انتقال آب کمک می نماید.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر اظهار داشت: نذر آب پایدار اقدام زیرساختی است که سبب تثبیت جمعیت در مناطق بخصوص مناطق مرزی می شود و توسعه زیرساختی در مناطق محروم گام ماندگاری است که باید بیشتر مورد توجه خیرین قرار گیرد.
وی اجرای پروژه نذر آب در شهرستان مرزی نهبندان را مطلوب دانست و بیان نمود: در چهارمین سال متوالی اجرای طرح ملی نذر آب با عنایت به تداوم خشکسالی تعداد استانهای طرح پوشش به بیشتر از چهار استان رسیده است.
رحمانی اضافه کرد: در واقع حدودی از تغییرات آب و هوایی و خشکسالی های امروز ساخته دست بشر است و اگر در سالیان قبل آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای توسط کشورها جدی گرفته می شد امروز شاهد این تغییرات آب و هوایی نبودیم.
وی عنوان کرد: انتقال آب خلیج فارس به کویر مرکزی اگر صورت گیرد، بسیار اثرگذار خواهد بود و پروژه های بزرگ در بلند مدت و طرح نذر آب در کوتاه مدت می تواند بر خشکسالی های اخیر اثرگذار باشد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی هم ضمن اشاره به فرسودگی شبکه آبرسانی روستای درشکفت اظهار داشت: پروژه اصلاح این روستا با کمک خیرین و داوطلبان هلال احمر در حال اجرا می باشد.
حسین امامی در بازدید از اجرای پروژه اصلاح آب آشامیدنی روستای درشکفت شهرستان نهبندان اضافه کرد: پروژه انتقال آب روستای درشکفت یکی از پروژه هایی است که خوشبختانه با کمک خیرین و هدایت جمعیت هلال احمر اجرایی شده است.
وی بیان نمود: خط انتقال آب این منطقه بسیار فرسوده بوده و گاهی مردم گرفتار بی آبی شده اند که امیدواریم با همت خیرین و هماهنگی جمعیت هلال احمر طی ۱۰ روز آینده این پروژه به پایان برسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی اظهار داشت: تکمیل این پروژه از سویی باعث ایجاد شبکه آبرسانی کاملا پایدار و از طرفی سبب تقلیل بخش عمده ای از هدر رفت آب می شود.
وی ضمن قدردانی از خدمات هلال احمر در زمینه تأمین آب آشامیدنی پایدار مناطق محروم کشور اظهار داشت: هر قدر در حوزه تأمین آب منطقه خدمات بیشتری عرضه شود، باعث خیر و برکت و ارتقای سلامت در سرتاسر استان و کشور خواهد شد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم اظهار داشت: با اجرای طرح ملی نذر آب ۴ در شهرستان نهبندان حدود ۲۰۰ خانوار از آب شرب سالم بهره مند می شوند.
محمدرضا رضایی در مراسم رونمایی از کمک های معیشتی دومین کاروان نذر آب ۴ در شهرستان نهبندان عنوان کرد: امروز جمعیت هلال احمر با مشارکت نیروهای داوطلب و خیرین به کمک مردم و رفع مشکلات زیستی خانوارهای مناطق محروم درگیر خشکسالی آمده است.
وی به نصب و راه اندازی ۲ دستگاه تصفیه آباد در روستاهای مهل آباد و رومه شهرستان نهبندان طی اجرای طرح نذر آب ۴ اشاره نمود و اضافه کرد: اجرای یک خط لوله به طول یک هزار و ۲۰۰ متر، توزیع ۱۷ هزار آب معدنی و هشت تانکر آبرسان از دیگر خدمات عرضه شده در این طرح است.
وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ بسته معیشتی، ۵۰۰ ثوب لباس و ۱۵۰ بسته لوازم التحریر هم در مناطق محروم شهرستان نهبندان توزیع شده است اظهار داشت: در مجموع نزدیک به ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار برای عرضه این خدمات هزینه شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اضافه کرد: زلزله خاموش و خشکسالی های ۲۰ سال گذشته در استان خراسان جنوبی اقتصاد مردم را با چالش های جدی مواجه کرده و تنش آبی امروز مهم ترین مشکل مردم منطقه است که باید چاره ای برای آن اندیشیده شود.
اولین کاروان «نذر آب ۴» روز چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه جاری وارد خراسان جنوبی و در مناطق محروم شهرستان درمیان مستقر شد، سپس در شهرستان نهبندان خدمات رسانی کرد و طی روزهای آینده به شهرستان مرزی سربیشه می رود.


1400/07/01
23:22:33
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین