پیشبینی رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا از آخرین موج کرونا در این کشور

پیشبینی رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا از آخرین موج کرونا در این کشور

رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا اظهار داشت: موج شیوع کروناویروس ناشی از سویه دلتا به احتمال زیاد آخرین موج اصلی همه گیری کووید-۱۹ در این کشور است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر اسکات گوتلیپ، رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا با اشاره به اینکه موج کنونی کووید-۱۹ ناشی از سویه دلتا کروناویروس می تواند آخرین موج بزرگ بیماری در این کشور باشد، اظهار داشت: با این وجود هنوز تا آخر بیماری فاصله داریم و حتی بومی شدن این بیماری می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.
وی اظهار داشت: با فرض این که هیچ اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد و به صورت مثال با سویه ای مواجه نشویم که ایمنی ناشی از عفونت قبلی یا واکسیناسیون را تحت تأثیر قرار دهد، تصور می کنم موج دلتا آخرین موج بزرگ بیماری باشد.
وی تصریح کرد: روند فعلی واکسیناسیون و مصونیت ناشی از ابتلا، به تقویت تحقق این احتمال کمک می نماید. با این وجود، اگر بخواهیم چاره ای برای مقابله با شیوع گسترده بیماری که تابستان گذشته شاهد آن بودیم، پیدا نماییم باید میزان واکسیناسیون افزایش یابد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از شبکه خبری سی ان ان، رئیس سابق سازمان غذا و داروی آمریکا ضمن اشاره به داده های مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها که نشان داده است ۷۶.۷ درصد از بزرگسالان حداقل یک دُز واکسن دریافت کرده اند، اظهار داشت: باید به آمار ۸۰ تا ۸۵ درصد برسیم تا واکسیناسیون کافی صورت گیرد و شاهد کاهش موارد مبتلا شدن و کاهش سرعت گسترش بیماری باشیم.1400/07/03
18:52:10
5.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین