دبیر انجمن تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی تاكید كرد

لزوم صدمه شناسی سیاست گذاری ها در حوزه تجهیزات پزشکی

لزوم صدمه شناسی سیاست گذاری ها در حوزه تجهیزات پزشکی

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیر انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی اظهار داشت: سیاست گذاری ها در حوزه صنعت تجهیزات پزشکی بین دو وزارت خانه صمت و بهداشت احتیاج به هماهنگی عملیاتی جدی تری دارد. از مساله مطالبات معوق و کمبود نقدینگی تا احتیاج به اصلاح ساختار و اصلاح فرآیندهای موجود هماهنگی جدی بین سازمان های مربوطه را می طلبد.مریم قاسمی در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: صنعت تجهیزات پزشکی، همچون صنایعی است که در کشورمان دارای پتانسیل و ظرفیت فراوانی است و می تواند ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده، ارزش افزوده قابل توجهی تولید نماید.

وی اضافه کرد: این صنعت نه تنها میزان وابستگی کشور به خارج از مرزها را به شکل محسوسی کاهش داده بلکه زمینه ساز ارزآوری شده است.

به گفته قاسمی، متاسفانه عوامل مختلفی سبب شده که این صنعت نتواند به جایگاه واقعی خود نائل شود و در این رابطه هرچه که انجمن های تخصصی اخطار می دهند، چندان جدی گرفته نمی گردد و هنوز راه طولانی تا رسیدن به نقطه مطلوب باقی مانده است.

قاسمی افزود: نکته ای که به شدت آزاردهنده است آن است که سیاست گذاری ها در حوزه صنعت تجهیزات پزشکی بین دو وزارت خانه صمت و بهداشت احتیاج به هماهنگی عملیاتی جدی تری دارد. از مساله مطالبات معوق و کمبود نقدینگی تا احتیاج به اصلاح ساختار و اصلاح فرآیندهای موجود، همه و همه هماهنگی جدی بین سازمان های مربوطه به وزارت خانه هایی همچون صمت و بهداشت را می طلبد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی تصریح کرد: حال که در زمان تغییرات و انتصاب مدیران وزارت خانه ها قرار داریم، امید آن می رود که مدیران جدید با نگاه به شعار "تولید، پشتیبانی، مانع زدایی " صدمه شناسی حوزه سیاست گذاری در صنعت تجهیزات پزشکی را در صدر اقدامات قراردهند و با بهره گیری از تخصص و دانش تشکل های بخش خصوصی برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خویش را در جهت تعالی جایگاه صنعت تدوین کنند.

وی همینطور اظهار داشت: حقیقت این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی در فضای غبارآلود و نامطمئن و بدون تکیه بر برنامه دراز مدت دولتمردان امکان رشد و زایش ندارد و بنا بر این اگر دنبال تقویت تولید داخلی تجهیزات پزشکی هستیم، بهتر است قبل از این که بیشتر از این دیر شود، سیاست گذاری در حوزه تجهیزات پزشکی مورد دقت نظر مسؤلان تصمیم ساز و تصمیم گیر قرار گیرد.

منبع:

1400/07/04
10:52:23
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین