جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان کرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۳۴ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۴۶۰ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۶۶ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است و ۲۱۱ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۹۷۳ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۴.۳ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۳.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۶ هزار و هند با بیشتر از ۴۴۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۰۷ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۴، ۳۱۴، ۴۲۴ ۷۱۶، ۸۴۷ ۲ هند ۳۳، ۷۶۶، ۷۰۷ ۴۴۸، ۳۷۲ ۳ برزیل ۲۱، ۴۲۷، ۰۷۳ ۵۹۶، ۸۰۰ ۴ انگلیس ۷، ۸۰۷، ۰۳۶ ۱۳۶، ۶۶۲ ۵ روسیه ۷، ۵۱۱، ۰۲۶ ۲۰۷، ۲۵۵ ۶ ترکیه ۷، ۱۵۴، ۰۷۰ ۶۴، ۰۵۴ ۷ فرانسه ۷، ۰۱۳، ۴۳۲ ۱۱۶، ۷۱۳ ۸ ایران ۵، ۵۸۷، ۰۴۰ ۱۲۰، ۴۲۸ ۹ آرژانتین ۵، ۲۵۶، ۹۰۲ ۱۱۵، ۱۷۹ ۱۰ اسپانیا ۴، ۹۵۹، ۰۹۱ ۸۶، ۴۱۵
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/07/09
12:51:57
5.0 / 5
937
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین