دومین محموله ۶ میلیون دزی واکسن به ایران رسید

دومین محموله ۶ میلیون دزی واکسن به ایران رسید

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بیست و سومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از طرف جمعیت هلال احمر حاوی 6 میلیون دُز واکسن، امروز پنجشنبه هشتم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم از ورود دومین محموله ۶ میلیون دُزی واکسن کرونا تهیه شده توسط این جمعیت آگاهی داد و اظهار داشت: در نخستین هفته مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دُز واکسن کرونا توسط هلال احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دُزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.
به گفته وی، در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تا حالا ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.
سخنگوی هلال احمر در ادامه با بیان این که «هلال احمر وارد کننده اصلی واکسن در کشور است» اشاره کرد: هلال احمر فقط وارد کننده دارو و واکسن است و تایید سلامت و تشخیص نحوه مصرف محموله های وارداتی واکسن برمبنای شرایط داخلی اساسا بر عهده سازمان غذا و دارو و کمیته های علمی در رابطه با ستاد ملی کرونا است و به همین دلیل حرف و نظر آنها دراین زمینه باید مدنظر قرار گیرد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر تاثیر بالای واکسیناسیون در کاهش میزان مبتلاشدن و مرگ و میر افراد به ویروس کرونا بیان کرد: هلال احمر برای تسریع در امر واکسیناسیون سراسری، هم اکنون با ۲۹۶ مرکز مشترک همکاری می کند و در ۲۲ مرکز نیز بصورت مستقل واکسیناسیون شهروندان را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، کرونا از اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ در کشور شیوع پیدا کرد و طی ۱۹ ماه گذشته پنج خیز داشته و واپسین خیز مرگبار در تیر ماه رقم خورد.
خیز پنجم و رکوردشکن کرونا اوایل تیر ماه در کشور سایه گسترد و روز ۱۷ مرداد ماه با جان باختن ۵۴۲ نفر طی ۲۴ ساعت رکورد تلفات ۴۹۶ نفر را که ششم اردیبهشت سال جاری رقم خورد که با واردات گسترده واکسن و تسریع واکسیناسیون و با رکوردرنی های متوالی تزریق روزانه واکسن که به بالای یک میلیون دز رسید، روند تلفات کاهشی شد.
تاکنون ۳۷ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۷۱۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۶ میلیون و ۶۰ هزار و ۹۵۱ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۶۱ دُز رسید.

1400/07/11
10:20:29
5.0 / 5
1154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین