دبیركل جمعیت هلال احمر:

هلال احمر در مرز مهران و شلمچه با امکانات برای خدمت به زائرین مستقر شد

هلال احمر در مرز مهران و شلمچه با امکانات برای خدمت به زائرین مستقر شد

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت هلال احمر در دو مرز مهران و شلمچه امکاناتی را فراهم نموده تا زائرین در صورت برگشت به صورت زمینی از این امکانات بهره مند شوند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت، دبیرکل جمعیت هلال احمر به همراه رئیس سازمان امداد و نجات، مدیرکل بازرسی و مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی این جمعیت، بامداد امروز ۶ مهرماه با ورود به استان ایلام از پایانه مرزی مهران بازدید کرد.
محمدحسن قوسیان مقدم و هیئت همراه در این سفر از قرارگاه عملیاتی مستقر در پایانه مرزی مهران، محل ورود و خروج زائرین در این مرز و طرح مراقبت بهداشتی و کنترل مبادی بازدید کرد و در جریان روند خدمات این جمعیت به زائرین اربعین قرار گرفت.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: سال جاری اغلب زوار اربعین از راه مرزهای هوایی به نجف اشرف مسافرت کردند اما این احتمال وجود دارد که بازگشت زائرین به صورت زمینی و از مرزهای مهران و شلمچه صورت گیرد.
قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: این آمادگی در جمعیت هلال احمر وجود دارد تا پذیرای زوار عزیز اباعبدالله الحسین (ع) باشد.
وی اضافه کرد: کنترل وضعیت بهداشت زوار با همکاری وزارت بهداشت، سپاه پاسداران انجام می شود و نیروهای جمعیت هلال احمر به آنها کمک می کنند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در کربلا و نجف این آمادگی را دارند تا کسانی که به کرونا مبتلا شده اند را شناسایی کنند، اگر فرد مشکوک به کرونا بود بدون تعلل قرنطینه های لازم انجام می شود و از مسیرهای دیگر و امن به کشور منتقل خواهد شد.
وی اضافه کرد: بر مبنای تصمیم ستاد اربعین کشور، مأموریت امداد و نجات اربعین حسینی ۱۴۰۰ به جمعیت هلال احمر واگذار شده که این مأموریت تا آخرین روزی که ستاد اربعین اعلام نماید در استانهای ایلام و خوزستان ادامه خواهد داشت.
دبیرکل جمعیت هلال احمر همینطور در قرارگاه مرزی مستقر در مرز مهران از راه ویدئوکنفرانس با سازمان امداد و نجات و قرارگاه مرزی استان خوزستان گفتگو کرد.
محمدحسن قوسیان مقدم اظهار داشت: ارتباط استانهای خوزستان و ایلام با سازمان امداد و نجات، استانهای معین تا وقتی که زائرین درحال بازگشت هستند یک امر مهم و ضروریست تا درصورتی که اتفاقی رخ دهد ارتباط باید به صورت سریع صورت بگیرد.

1400/07/12
10:16:30
5.0 / 5
1047
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین