تزریق بیش از ۵ میلیون دز واکسن کرونا از طرف اعضای داوطلب هلال احمر

تزریق بیش از ۵ میلیون دز واکسن کرونا از طرف اعضای داوطلب هلال احمر

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با اجرای طرح ˮ ایران یاران جوان ˮ برای بیماری کرونا، 5 میلیون و 672 هزار و 549 دز واکسن از طرف اعضای داوطلب سازمان جوانان به هموطنان تزریق شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمد گل فشان اضافه کرد: از تاریخ ۲۵ مرداد تا ۵ مهر اعضای داوطلب هلال احمر با مشارکت در طرح ایران یاران جوان در سراسر کشور در تزریق ۵ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۵۴۹ به هموطنان مشارکت داشته اند.
رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در اجرای این طرح ۳۴ هزار و ۴۷۲ عضو پسر و ۵۴ هزار و ۴۰۷ عضو دختر در ۱۴ هزار و ۲۷۵ مرکز واکسیناسیون کشور، مبادرت به تزریق واکسن به افراد در سنین مختلف کرده اند.
وی تصریح کرد: طرح ایران یاران جوان با مشارکت اعضای کانون های دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی، طلاب، دانشگاه آزاد و پیام نور، دانشگاه های دولتی، مجتمع آموزش عالی و فرهنگیان، در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا از مرداد ماه شروع شده و در حال اجراست.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، امروز بامداد بیست و سومین محموله واکسن کرونا تهیه شده از طرف جمعیت هلال احمر حاوی ۶ میلیون دُز واکسن، در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد، بنا بگفته محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر، در نخستین هفته مهرماه دو محموله به میزان ۱۲ میلیون دُز واکسن کرونا توسط هلال احمر وارد کشور شد که هر دو محموله ۶ میلیون دُزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر ۱۷ سال بوده است.
به گفته وی، در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تا حالا ۵۲ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.

5.0 / <5
981
1400/07/12
21:50:09
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین