عدم دسترسی نیمی از مردم جهان به روشهای تشخیص اولیه بیماریهای شایع

عدم دسترسی نیمی از مردم جهان به روشهای تشخیص اولیه بیماریهای شایع

نتایج یک بررسی نشان میدهد که نیمی از جمعیت جهان به روشهای تشخیص اولیه خیلی از بیماریهای شایع دسترسی ندارند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بررسیهای جدید حاکی از آنست که حدودا نیمی (۴۷ درصد) از جمعیت جهان به آزمایشات و خدمات کلیدی که برای تشخیص بیماریهای شایع مانند دیابت، فشار خون بالا، HIV و سل یا تستهای اولیه برای زنان حامله مانند هپاتیت B و سیفلیس، دسترسی ندارند.
بدون دسترسی به روشهای تشخیصی دقیق، باکیفیت و مقرون به صرفه، خیلی از افراد تحت درمان افراطی قرار گرفته، به درستی تحت درمان قرار نمی گیرند یا بطور کلی از دریافت این خدمات محروم می شوند. همین طور ممکنست در معرض روشهای درمانی غیر ضروری و مضر قرار گیرند.
این بررسی، گزارشی است که ۲۵ متخصص از ۱۶ کشور گرد هم آورده اند تا دسترسی جهانی به روشهای تشخیصی بیماری را تغییر دهند. در این بررسی از سیاست گذاران درخواست شده تا شکافهای موجود در تشخیص بیماری را از بین برده، دسترسی به این روشها را بهبود بخشند و توسعه روشهای تشخیصی را فراتر از کشورهای با درآمد بالا گسترش دهند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مدیکال اکسپرس، در این گزارش تاکید شده است: همه گیری کووید-۱۹ اهمیت تعیین کننده تشخیص بموقع و دقیق بیماری را بار دیگر نشان داد. در کشورهای با درآمد بالا، توانایی استفاده از آزمایشگاه های عمومی در کنار بخش خصوصی در افزایش ظرفیت آزمایشگاهی بسیار مهم بود اما خیلی از کشورهای با درآمد کم و متوسط از این زیرساخت ها محروم بودند.1400/07/15
20:33:36
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: بیماری , خدمات , درمان , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین