دبیر كمیته مشاركت های مردمی ستاد اربعین حسینی:

موکب های ایرانی بیش از 3 میلیون وعده غذایی بین زوار توزیع کردند

موکب های ایرانی بیش از 3 میلیون وعده غذایی بین زوار توزیع کردند

به گزارش آزمایشگاه رادین دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی اظهار داشت: موکب های ایرانی در بازه زمانی 16 تا 24 ماه صفر، بیش از سه میلیون و 960 هزار وعده غذایی بین زوار اربعین توزیع کردند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از کمیته اسکان و تغذیه اربعین حسینی، یوسف افضلی در تشریح عملکرد موکب ها در روزهای اربعین اظهار نمود: ۳۷۲ موکب در اربعین امسال در ایران و عراق برپا شد که از این تعداد ۲۷۴ موکب در داخل خاک عراق و ۹۸ موکب در ایران به زوار خدمات ارائه کردند.
وی اشاره کرد: بیشترین تعداد موکب های مستقر در عراق به ترتیب مربوط به شهر کربلا با ۱۵۴ موکب، نجف ۴۰ موکب، مسیر نجف به کربلا با ۶۰ موکب، کاظمین۸، سامراء و بلد ۱۰ و مسیب دو موکب بود.
افضلی افزود: از موکب های مستقر در ایران نیز ۵۰ موکب در شلمچه، ۲۰ موکب در چذابه و ۲۸ موکب در مرز مهران به زوار بازگشته از زیارت اربعین خدمات ارائه کردند.
وی اضافه کرد: افزون بر این تعداد موکب که بصورت مستقیم مشغول ارائه خدمات به زوار بودند، ۱۸۰ موکب نیز در داخل کشور کار پشتیبانی از مواکب های مستقر شده را برعهده داشتند.
دبیر کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با اشاره به اقدامات ستاد بازسازی عتبات برای فراهم شدن محیط مناسب جهت بیتوته زوار اربعین اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته ۶۰ موکب در محل اجرای طرح توسعه حرم مطهر حسینی مزین بنام صحن حضرت زینب(س) برپا شد.
وی اضافه کرد: یک درمانگاه ۲۸ تختخوابی و سه یونیت دندانپزشکی نیز در روزهای اربعین در صحن حضرت زینب(س) دایر و به زوار خدمات پزشکی ارائه کردند.
افضلی درباره خدمات اسکان ارائه شده از طرف موکب های ایرانی در روزهای اربعین اظهار داشت: در داخل خاک عراق بیش از ۵۵۸ هزار زائر اربعین در موکب های ایرانی اسکان داده شدند که از این تعداد ۲۳۱ هزار نفر مربوط به خواهران و ما بقی مربوط به اسکان آقایان بود.
وی اظهار داشت: موکب های ایرانی در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۴ ماه صفر ۳میلیون و ۹۶۴هزارو ۹۷۵ وعده غذایی طبخ و میان زوار اربعین در عراق و مرز توزیع کردند. همین طور بیش از ۲میلیون ۴۰۰هزار میان وعده نیز در روزهای اربعین بین زوار توزیع شد.

۱۳۵۲منبع:

1400/07/18
23:25:51
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین